Tatranci otvorili letnú sezónu odomknutím Štrbského plesa

Na Štrbskom Plese dnes otvorili novú letnú turistickú sezónu vo Vysokých Tatrách. Hoci oficiálne budú turistické chodníky vo vysokohorskom prostredí sprístupnené až v stredu 15. júna, program v rámci vítania leta sa začal už dnes.

Starosta Štrby Michal Sýkora, Poseidon a medveď Štrbko dnes dreveným kľúčom odomkli vody Štrbského plesa. Symbolicky tak otvorili letnú turistickú sezónu a sezónu člnkovania vo Vysokých Tatrách.

Súčasťou otvorenia hladiny Štrbského plesa a zároveň tatranskej turistickej sezóny bolo aj uvedenie dvoch publikácií a hry Poznáš Tatry? Počas podujatia bola prítomným turistom predstavená kniha Miloša Janošku s názvom Život a krásy Slovenska a publikácia Ivana Bohuša Najkrajšie cyklotrasy Tatry a okolie.

V piatok 17. júna sa uskutoční tradičné stretnutie v Starom Smokovci, pri ktorom sa posvätí voda v prameni Kyselka.

„Zároveň sa otvorí aj tatranské kultúrne leto. Hosťom večerného programu bude hudobníčka Katka Knechtová,“

povedala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Andrea Žigová. V sobotu 18. júna začne program symbolického sprístupnenia tatranských chodníkov turistom pri Popradskom plese.

„Víkendový program ukončí nedeľné popoludnie (19.6.) Tatranským juniálesom v mestskom parku v Tatranskej Lomnici,“ doplnila Žigová.

Počas letnej sezóny bude každý víkend v Tatrách menšie alebo aj väčšie podujatie, pripravených je aj niekoľko noviniek. Nebudú chýbať už tradičné akcie ako napr. Viva Italia v Poprade, ktorý sa bude konať budúci týždeň, či Benátska noc na Štrbskom Plese. Návštevníci Tatier sa môžu tešiť aj na Medvedie dni na Hrebienku, či športové podujatie Tatry v pohybe. Záver leta bude koncom augusta patriť akcii Svište na plese. Podľa Žigovej na letné podujatia a marketingové aktivity pred letnou sezónou vyčlenila OOCR zo svojho rozpočtu asi 200.000 eur. Tatranci veria, že leto 2016 bude úspešné a do slovenských hôr si nájde cestu množstvo návštevníkov.

Zdroj a foto : tasr

Pozri tiež

Prvá lyžovačka bude na Štrbskom Plese už v sobotu 26. novembra

Na Štrbskom Plese v sobotu 26. novembra odštartujú lyžiarsku sezónu. Hoci to podľa počasia aktuálne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *