Téma výtvarnej súťaže poukazuje na vzťah človeka k prírode

Malí aj veľkí autori sa môžu zapojiť do XVIII. ročníka medzinárodnej výtvarnej súťaže so zameraním na ochranu prírody a environmentálnu výchovu s názvom My sa nevieme sťažovať nahlas. Témou tohto ročníka sú „4 živly + človek = ?“.

Téma podľa vyhlasovateľov autorom otvára priestor na výtvarné uvažovanie o prírode a našom vzťahu k nej.

„Príroda je najkrajšou záhradou. Dokážeme citlivo vnímať jej krásu, energiu a harmonický poriadok? Ako sa k nej správa človek? Berie alebo aj dáva? Pomáha alebo aj ubližuje? 4 živly + človek = ? Pokúste sa výtvarne odpovedať na túto rovnicu,“ vyzývajú organizátori súťaže.

Medzinárodná súťaž je určená pre žiakov materských, základných, stredných, ale aj vysokých škôl a dospelých. Súťažiaci si môžu zvoliť ľubovoľnú techniku. Uzávierka súťaže je 6. apríla a vyhodnotenie a vernisáž súťažných prác sa uskutoční 21. apríla v Galérii Jozefa Kollára.

Súťaž vyhlásilo Slovenské banské múzeum – Galéria Jozefa Kollára v Banskej Štiavnici, BBSK – Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom – pracovisko Banská Štiavnica, Slovenská agentúra životného prostredia Banská Bystrica a mesto Banská Štiavnica.

Zdroj : tasr

Pozri tiež

Mladí odborníci navštívili banskobystrický pivovar

V rámci súťaže Pre Vodu navštívili budúci ekológovia zo zvolenskej Technickej univerzity banskobystrický pivovar. Súťaž už …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *