TERMÍN VÍNŠPACÍRKY sa blíži. LÍSTKY SÚ Už v predpredaji

10. jubilejný ročník Vínšpacírky je tu už o pár mesiacov. Prípravy postupne vrcholia a dnes je už známy počet vinárstiev, aj Osobnosť. Keďže minulý rok bol o podujatie veľký záujem a organizátori vypredali lístky počas troch hodín, rozhodli sa spustiť predpredaj. Vstupenky si môžu milovníci vína zakúpiť v prevádzke Leroy Bar & Coffee na Námestí SNP.

  1. jubilejný ročník sa bude konať 27. apríla 2024 na Námestí SNP. Už v decembri organizátori avizovali, že kapacita vinárstiev sa rýchlo napĺňa. Dnes je už jasné, že na najkrajšom námestí v Banskej Bystrici bude možné zdegustovať viac než 400 vzoriek vína. „Ponuka bude veľmi bohatá, a my sa tešíme, že sa opäť rozšíri aj o vína z nových vinárstiev, ktoré v Banskej Bystrici ešte neboli,“ hovorí Andrej Patráš, za Cech hostinských. V pláne je aj niekoľko noviniek pre samotných vystavovateľov, víno doplní aj občerstvenie v rôznej podobe. „Očakávame, že 10. ročník bude bohatý aj na účasť, na čo sa chceme vopred dobre pripraviť,“ dopĺňa Andrej Patráš.

Okrúhle výročie Vínšpacírky bude dobrým dôvodom na oslavu. Rovnako tak aj otvorenie letnej sezóny v meste slávnostným spustením fontány primátorom mesta Jánom Noskom. Spolu s Jazz festivalom a zaujímavými účinkujúcimi vznikne na námestí opäť nezameniteľná atmosféra.

Aj počas tohto ročníka bude Vínšpacírka udeľovať ocenenie Osobnosť Vínšpacírky, avšak v trochu inej podobe.

„Komu ocenenie udelíme, si necháme na neskôr, ale veríme, že širokú verejnosť potešíme výberom, na ktorom sme sa v organizačnom tíme zhodli,“

hovorí Martin Turčan, spoluorganizátor podujatia.

Lístky v predpredaji sú dostupné v prevádzke Leroy Bar & Coffee na Námestí SNP, cena je 10 €.

zdroj a foto: Black Apple, (Ľubica Turčanová)

Pozri tiež

Posledná aprílová sobota bude patriť VÍNŠPACÍRKe

Koniec apríla bude v meste patriť obľúbenému podujatiu Vínšpacírka, ktoré tento rok otvorí svoj jubilejný 10. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *