Foto: Tretí ročník úžasného benefičného koncertu NA KRÍDLACH ANJELOV bol neskutočne silný

Vo štvrtok 22.10.2015 sa v Žiari nad Hronom stretli vďaka úžasným organizátorom ľudia dobrej vôle a vo vzduchu bolo cítiť nefalšované dobro.

Domov sociálnych služieb Ladomerská Vieska v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja, za ktoré vystúpila pani riaditeľka Viera Šedivcová, Združenie Nádej Ladomerská Vieska a Občianske združenie Milan Štefánik – to sú hlavní aktéri skvelej myšlienky benefičného koncertu pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím z Banskobystrického samosprávneho kraja.
Primátor Žiaru nad Hronom Peter Antal a predseda BBSK Marian Kotleba spolu s vedúcou oddelenia sociálnych služieb a zdravotníctva Úradu BBSK Janou Néhezovou, sa prítomným prihovorili z pódia  a zaželali všetkým pekné chvíle počas podujatia. Predseda BBSK si pozrel časť programu a prešiel sa aj po jednotlivých workshopoch. Nevyhol sa niekoľkým rozhovorom a veľa ľudí ho požiadalo o možnosť spraviť si spoločnú foto. Medzi ľuďmi na takýchto akciách nie sú rozdiely, naopak spolupatričnosť je mostom, ktorý všetkých spája. Úsmevy a radosť ľudí s postihnutím, či z domovov sú niečím , čo sa nedá kúpiť a preto patrí veľká vďaka všetkým ktorí sa pričinili o toto podujatie. Vďaka patrí aj opatrovateľom, ktorí boli na akcii spolu so svojimi zverencami, lebo bez nich by si to poriadne neužili. A radosti bolo veru dosť, tancovalo sa, skákalo, spievalo a každý si koncert užil ako len mohol.

Benefičný koncert Na krídlach anjelov bol opäť silný a plný emócií. Milan Štefánik sa tento rok postaral o niekoľko prekvapení a medzi účinkujúcimi sa objavila legendárna skupina Gladiátor, či talentovaná a obľúbená Celeste Buckingham. Ruky hore však boli aj počas predstavení skupiny Smola a hrušky. Ďalšími účinkujúcimi boli Sendrejovci a Kokavakere Lavutára, či Zumba Daniely Česnekovej.

Celým podujatím nás sprevádzal Roman Juraško. Deti z detských domovov, mládež a dospelí s domovov sociálnych služieb neostali hviezdam nič dlžní a sami si pre nich pripravili mnoho darčekov, ktoré im boli po jednotlivých vystúpeniach aj odovzdať. Toto bolo pre spevákov a hudobníkov nečakané a samozrejme dodalo to celej akcii úplne iný rozmer. Nebolo nikoho, na koho by ľudia, síce s postihnutím, ale čistým srdcom zabudli. Darčeky dojali všetkých vrátane moderátora a práve o tom celá akcia bola, o spájaní a prekonávaní bariér.

K hudobným vystúpeniam patrili aj náučné workshopy, a tak sa nikto nemohol nudiť. Maľovanie horúcim voskom, košikárstvo, odlievanie sviečok, ozdobovanie figúrok z dreva, modelovanie z papiera – to všetko a ešte oveľa viac bolo k dispozícii pre všetkých, ktorí prišli.

Pre všetky osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím zo zariadení DSS, pre deti z detských domovov a pre deti do 140cm v sprievode rodiča alebo dospelej osoby bolo vstupné zadarmo.

V Žiarskom mestskom kultúrnom centre sa podarila úžasná vec, škoda že Banskej Bystrici takéto centrum chýba. Toľko objatí a úprimnej radosti nezažijete každý deň. Organizátorom patrí veľká poklona a podobných akcií by malo byť stále viac. Je úžasné, keď sa ľudia cítia spolu dobre.
(mp)foto: mp a Igor Frimmel

Pozri tiež

V Banskej Bystrici oživujú odkaz M. R. Štefánika

Jednu z najvýznamnejších osobností slovenských moderných dejín Milana Rastislava Štefánika si v posledný júlový utorok pripomenuli v Banskej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *