Univerzitná noc literatúry sa opäť niesla v znamení sedmičiek

Po minuloročnom úspešnom prvom ročníku Univerzitnej noci literatúry sa v stredu 15. apríla 2015 v priestoroch Filozofickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici uskutočnil druhý ročník tohto literárneho podujatia.

Na návštevníkov čakalo sedem stanovíšť, na ktorých sedem osobností čítalo úryvky z kníh siedmich autorov. Tento rok to boli ukážky z nasledujúcich kníh – Erlend Loe: Naivne. Super. (čítal Dušan Ambróš), Olga Grjasnowa: Rus je ten, ktorý miluje brezy (čítala Paulína Šedíková Čuhová), Kjersti A. Skomsvold: Čím rýchlejšie kráčam, tým som menšia (čítala Janka Klincková), Aľa Rachmanovová: Študenti, láska, Čeka a smrť (čítali Peter a Anna Zemaníkovci), Anya von Bremzen: Umenie sovietskej kuchyne (čítala Ivana Kováčová), Henrik Hovland: Johannes Jensen má pocit, že je iný (čítala Jana Mojšová) a sedmičku uzatvára mladá slovenská autorka Simona Strelcová: Mária a čarovný prsteň. Ukážku z jej pripravovanej knihy čítala Monika Zázrivcová.

Podujatie navštívila aj komunita nepočujúcich, pre ktorú boli čítania simultánne prekladané aj do slovenskej posunkovej reči. Medzi návštevníkmi prevládali študenti, ale aj mnoho rodín s deťmi, či seniorov s vnúčatami.

Toto úspešné podujatie aj tento rok zorganizovali samotní študenti UMB a zúčastnilo sa ho niekoľko stoviek ľudí. Každý poslucháč si mohol vybrať, kde začal, návštevník dostal „literárny pas“ so stručnými informáciami o autorovi i jeho diele a mapku pre lepšiu orientáciu v areáli Filozofickej fakulty UMB. Po každom čítaní získal do pasu pečiatku a ak nazbieral všetkých sedem, mal možnosť zapojiť sa do tomboly a vyhrať zaujímavé ceny. Knihy, z ktorých sa čítalo, bolo možné priamo na mieste zakúpiť za zvýhodnené ceny.

(pef)

Pozri tiež

Univerzita Mateja Bela je partnerom Banskobystrického samosprávneho kraja

Banskobystrický samosprávny kraj bude užšie spolupracovať s Univerzitou Mateja Bela vo výmene informácií a vo výskume, ktorý …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *