Už tento víkend Bystrická folklórna haravara opäť so skvelým programom

V piatok a v sobotu 16. – 17. októbra 2015 sa na Gymnáziu A. Sládkoviča v Banskej Bystrici uskutoční 7. ročník festivalu folklórnych súborov Bystrická folklórna haravara, ktorý organizuje Stredoslovenské osvetové stredisko v Banskej Bystrici (SOS).

„Bystrická folklórna haravara má dva ciele. Prvým je pomôcť folklórnym súborom, choreografom, hudobníkom, spevákom ,tanečným pedagógom i samotným tanečníkom prostredníctvom zaujímavých workshopov a tanečných domov a druhým cieľom je ponúknuť záujemcom – verejnosti – to najlepšie z hudby, spevu a tanca, čo sa najmä v banskobystrickom regióne, ale i iných, produkuje,“ hovorí Tatiana Salajová, metodička SOS pre folklór.

Na piatkovom hudobno-spevnom koncerte, ktorý začína o 18. hodine, sa predstaví ženská spevácka skupina Trnki, ktorá uvedie svoje nové CD, Ľudová hudba Pokošovcov, či world music skupiny Banda a hosťami takých zvučných mien ako Veronika Bodnáriková a mužské spevácke skupiny Telgárt z Telgártu a Kráľova Hoľa z Pohorelej.

V sobotnom veľkom tanečnom programe s názvom Tancovačka(od 18. hodiny) sa okrem banskobystrických folklórnych súborov Urpín, Mladosť, Bystrina a Partizán predstavia aj hostia z iných kútov Slovenska: Ponitran z Nitry, Marína zo Zvolena, Slováci z Vojvodiny – FS Detvan, Dušan Štec s Dušanou Nuoškovou, ženy speváčky a Ľudová hudba Muzička z Bratislavy.

Počas soboty sú pre verejnosť pripravené zaujímavé workshopy – bojovo-tanečný worskhop „Nasrdenie s valaškou“, tanečný dom, spevavá dielňa, zaspievať si budete môcť s Ľudovou hudbou Pokošovci a od 14. hodiny budú prebiehať tanečné súťaže folklórnych súborov.

(pef)

haravara

Pozri tiež

Foto: Slovenský deň kroja

V deň ústavy SR sa pri pamätníku SNP v meste pod Urpínom uskutočnil 4. ročník …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *