V Bábkovom divadle na Rázcestí pokračujú oslavy 55. výročia

Na sviatok bláznov a vtákov 1. 4. 2015 si banskobystrickí bábkari a bábkarky pripomenuli 55. výročie administratívneho založenia Bábkového divadla na Rázcestí (kedysi Krajské bábkové divadlo). Ďalšia významná udalosť sa spája s dátumom 1. 7. 1960. V tento deň nastúpil do Krajského bábkového divadla umelecký súbor. Herci, herečky, dramaturg a režisér. Tvorivý tím, ktorý formuje divadlo. Práve preto ponúka Bábkové divadlo na Rázcestí svojim divákov a diváčkam špeciálne prvojúlové prekvapenie na Námestí SNP v Banskej Bystrici.

Súčasťou programu, ktorý začína o 16.00 hodine, je obľúbená tradičná rozprávka v netradičnom spracovaní Kocúr v čižmách a divadelné poučenie o rôznych druhoch bábok (marionety, javajky, maňušky), ako aj spôsoboch ich vodenia s názvom Minikurz animácie. Diváci a diváčky sa stretnú so súčasnými tvárami Bábkového divadla na Rázcestí. Zároveň sa môžu stať členmi a členkami Združenia rodičov a priateľov divadla, ktoré bolo založené 1. 4. 2015. Jeho cieľom je šíriť radosť, hru, kreativitu, obhajovať záujmy umenia a divadla, a taktiež prekračovať hranice medzi umelcami a publikom.

Bábkové divadlo na Rázcestí za 55 rokov vytvorilo 222 inscenácií pre všetky vekové kategórie (od batoliat až po dospelých), ktoré videlo 2 290 000 divákov a diváčok. Oslavy výročia vyvrcholia v decembri 2015, kedy si divadelníci a divadelníčky pripomenú prvú premiéru, ktorou bola hra K. Drimla: Šuki a Muki. Všetky dôležité informácie sa dozviete až dozrie čas.

TS – upravené (BDNR, Monika kováčová), foto: (pef)

Pozri tiež

Diskusie o otvorenom vládnutí v Banskej Bystrici pokračujú  

Pre samosprávu je dôležité, aby sa Banskobystričanky a Banskobystričania zúčastňovali na rozhodovaní o veciach verejných, a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *