V Komunitnom centre Fončorda rozvoniavalo na Valentína kakao a vianočky.

„Ak LÁSKU v srdci máš, lásku i iným štedro dávaš,
tak LÁSKAvosť denne v živote zažívaš…“

Februárové komunitné podujatie pod názvom „Valentínska párty“ na Fončorde je dôkazom, že v Banskej Bystrici je LÁSKAvosti dosť. Návštevníci všetkých vekových kategórií si v piatok 12.2.2016 v Komunitnom centre Fončorda „podávali kľučky“. Nie nadarmo sa hovorí, že dobrých ľudí sa všade vojde dosť,  takže sa našlo miesto pre každého.

Koniec týždňa strávili hostia pri ochutnávaní valentínskych pochúťok, maľovaní originálneho komunitného obrazu, do ktorého zvečnil každý kúsok seba. Výsledok bol  krásne farebný- taký, aká je rôznorodosť ľudí v komunite. Ako prezradili organizátori podujatia, odteraz bude toto originálne dielo malých aj veľkých talentov z tohto banskobystrického sídliska, zdobiť priestory Komunitného centra Fončorda. Bude spomienkou na peknú akciu a zároveň symbolikou, že tie najkrajšie veci v živote vznikajú, ak sa ľudia o pocity a nálady podelia.
Hostia si mohli vyrobiť pod vedením majsterky v petigo originálne srdiečka, ktorými potešili svojich najbližších. Rodičia pomohli detičkám vyrobiť a ozdobiť nadrozmerný kartónový domček do herničky komunitného centra. Nechýbala ani komunitná valentínska pošta a živé debatky pri čajovom nápoji lásky.
Nostalgickou spomienkou na čas detstva bolo špeciálne menu teplé kakao a vianočky s lekvárom alebo medom. Skonzumovalo sa ich vyše 30.

Ako všetko, tak aj toto bolo o ľuďoch,  o – tých, ktorí pomôžu, podporia, prídu. Niekoľko desiatok dobrovoľníkov pomohlo s výzdobou priestorov, nákupmi, programom, prípravou pohostenia i s uprataním centra. V komunitnom centre Fončorda každý deň prebiehajú rôzne aktivity. O dobrovoľníctve a plánovanýcn podujatiach v Komunitnom centre Fončorda a Komunitnom centre Sásová sa môžete dozvedieť viac v piatok /19.2.2016/ od 14,00 hod.- 16,00 na podujatí Centra Dobrovoľníctva v ESC v BB pod názvom DOBROvoľníctvo.

ek

Pozri tiež

Medzinárodné krňačkové preteky –  5. ročník o Veľkú cenu Jasnej

Dňa 24. februára 2024 sa uskutoční už 5. ročník o Veľkú cenu Jasnej v medzinárodných …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *