V predvečer sviatku sv. Anny bude v Novej Bani Banícky fakľový sprievod

V predvečer sviatku sv. Anny sa bude v Novej Bani konať Banícky fakľový sprievod a Anna bál. Podujatie má ambíciu nadviazať na staré banícke tradície, keďže Nová Baňa bola slobodným banským mestom.

„Banícky fakľový sprievod začne o 20.30 h pred Baníckou kaplnkou sv. Anny, ktorá sa nachádza v časti Vršky v Novej Bani. Pokračovať bude touto časťou na Zvoničku, kde sa bude konať Anna bál približne od 21.00 h,“ priblížila Jana Tencerová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Gron.

Program podľa jej slov začne pri kaplnke sv. Anny. V baníckych krojoch tu vystúpia ženy z folklórnej skupiny Vinička a speváckej skupiny Jesienka. „Obidve tieto pásma budú obsahovať banícke piesne,“ podotkla Tencerová. S baníckymi piesňami sa predstaví aj folklórny súbor (FS) Háj.

Na podujatí, ktoré organizuje mesto Nová Baňa v spolupráci s OOCR Región Gron, spolupracuje aj centrum voľného času (CVČ) a Pohronské múzeum.

„Deti z CVČ budú oblečené ako permoníci a pôjdu spoločne z členmi FS Háj na začiatku sprievodu. Každý bude držať lampión alebo fakľu a za hudby heligónky bude sprievod pokračovať do rekreačnej časti Zvonička,“ dodala Tencerová.

tasr

Pozri tiež

Banícky fakľový sprievod v Novej Bani pripomenie slávnu históriu mesta

V Novej Bani sa počas nastávajúceho víkendu prenesú v čase a pripomenú si slávnu banícku …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *