Veľké zábavné šialenstvo „Hurá MDD“ vypukne už túto sobotu

Najočakávanejšie podujatie v roku sa chystá už o pár dní.  Hurá MDD je z pohľadu rozsahu a návštevnosti považované za najväčšie podujatie v Banskobystrickom kraji venované deťom. Uskutoční sa v sobotu 28. mája v Selciach.

Podujatie je pokračovaním podujatia Hurá prázdniny, ktoré sa konalo predchádzajúce 4 roky pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici. Hlavným organizátorom podujatia je banskobystrická spoločnosť BCF, s.r.o. spolu s 10 obcami Mikroregiónu pod Panským dielom ( Selce, Nemce, Špania Dolina, Donovaly, Slovenská Ľupča, Baláže, Kynceľová, Podkonice, Priechod a Lučatín) a hlavným partnerom AKCENT NOVA, s.r.o,  ktorá s BCF zabezpečila očarujúce letecké prekvapenie.

Cestu rozprávkovým lesom si detičky, ale i rodičia prejdú zo Seliec Čachova až po Fuggerov dvor za symbolické štartovné 1 euro na osobu. Vstupenky budú zlosovateľné o pekné ceny.  Štart je naplánovaný na 8,30 hod. Vstup do lesa bude každých 15 minút. Posledný vstup do rozprávkového lesa bude možný o 11,30 hod. Deti sa budú môcť stretnúť s rozprávkovými postavičkami, ktoré pricestujú až z Bojnického zámku.

deti, rozpravkovy les, hura

Vstupenky do rozprávkového lesa je možné zakúpiť aj priamo na štarte – od 8,30 hod. v Selciach- Čachove.

Ďalej pokračuje dobrodružstvo zážitkovými stanovišťami a zbieraním pečiatok. V Olympijskom mestečku Dukly BB si malí návštevníci budú môcť vyskúšať športové aktivity s asistenciou profesionálnych športovcov. S All Sports Academy si bude možné vyskúšať svoje lezecké schopnosti. Športové disciplíny ako cornhole, discgolf, prekážkový beh či tvorivé dielne budú čakať na stanovišti Centra voľného času Havranské. O tom, ako správne recyklovať odpad, sa dozviete na stanovišti Enviro future. Na stanovišti hasičov si malí hasiči vyskúšajú triafanie hadicou s vodou na terč. Tešiť sa môžete na ukážky hasičkých áut a ukážky na hasičských štvorkoliek a šesťkoliek.

V dopoludňajších hodinách prebehnú ukážky činnosti zložiek policajného zboru a psovodov. Na ich stanovišti si budete môcť prezrieť policajné autá, motocykle a ich výzbroj. Na poludnie sú pripravené atrakcie ako hasičská pena, letecké prekvapenie a zoskok parašutistov. Stanovište Vydra ponúkne deťom možnosť vyskúšať si zatĺkanie klincov či zdobenie rozprávkového domčeka. Oddychovou zastávkou bude stanovište Sonyta-music a Janette dance, detského hudobného centra a tanečnej školy, kde si deti budú môcť zahrať na hudobné nástroje a niečo pekné vyrobiť. Pod tajomným rúškom bude stanovište Kráľovské podhradie –Kompas – centrum rozvoja, na ktorom Vás čaká veľa prekvapení, pocitový chodníček i detský kútik.

hura, deti

Od 9-tej hodiny si deti budú môcť vychutnať zábavný park so skákacími hradmi a šúchačkami zadarmo. Aj tento rok malých návštevníkov potešia  na mega traktory a vozenie na zásahovom vozidle BCF.

Od 10-tej hodiny čaká návštevníkov bohatý kultúrny program. Predstavia sa detské folklórne súbory Matičiarik z Banskej Bystrice, Vánok zo Seliec a Drienka zo Slovenskej Ľupče. Latino tóny donesú tanečníčky Janette Fáberová Dance. Detské hudobné centrum Sonyta Music predvedie v podaní najmenších detí  a ich mamičiek krásne hudobné vystúpenie s pesničkami. Svoje akrobatické zoskoky, výskoky a preskoky ukážu akrobati zo Slovak Freerun Family. Tohtoročným  veľkým lákadlom bude tanečno – divadelné vystúpenie  Smejka a Tanculienky zo začiatkom o 14,00 hodine.

m15tp_smejko-tanculienka_1

Všetci, ktorí absolvujú stanovištia  a rozprávkový les, budú odmenení krásnymi cenami a budú sa môcť zapojiť do tomboly o zaujímavé ceny. Ceny sú naozaj lákavé a budú medzi nimi napr. pobyty v detskom letnom tábore, wellness vstupy, celodenné rodinné vstupy do Hollidayparku Kováčová, lístky na letecké dni SIAF 2016 a veľa krásnych darčekov. A keďže u nás je každý víťazom, bez pamätnej medaile neodíde žiadne dieťa. Celým podujatím bude sprevádzať moderátorka Marianna Kovačechová.

Organizačné informácie:

  • parkovanie je zadarmo a je zabezpečený dostatok parkovacieho miesta
  • od VÚB na Nám. Slobody bude od 8,00 hod. do 16,00 hod. zadarmo premávať každú hodinu kyvadlová doprava do Seliec Čachova a späť
  • celý program je zadarmo, okrem rozprávkového lesa, kde je vstupné 1 euro na osobu a vstupenka je zlosovateľná
  • vstupenky možné zakúpiť aj priamo na mieste /na štarte/

Nájdete nás aj na facebooku: https://www.facebook.com/events/917875931643997/

Erika Karová, BCF

HURÁ MDD 2016 plagát program

Pozri tiež

13. ročník Kutliarskeho dňa v Selciach

Súťaž vo varení tradičného kutlového (držkového) guláša spojená s celodňovým bohatým programom sa v Selciach pri Banskej Bystrici …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *