Veľkonočná nedeľa opäť patrila obľúbeným Veľkonočným radostiam

Veľkonočná nedeľa opäť patrila obľúbeným Veľkonočným radostiam, ktoré sa konali v areáli lyžiarskeho strediska Ski Tále. Na tejto slávnosti sme sa už tradične, no hlavne oficiálne, rozlúčili so zimnou sezónou a zároveň privítali očakávanú jar.

V poradí 9. ročník podujatia sa opätovne niesol v duchu tradícií, zvykov a remesiel, na ktoré je Horehronie obzvlášť hrdé a uchovávajú sa po generácie. Pre všetkých návštevníkov bol pripravený naozaj bohatý kultúrny, ako aj sprievodný program, ktorý by bolo škoda vynechať. Speváckeho a hudobného vystúpenia sa zhostili šikovní chlapci z Ľudovej hudby Čerešienka, ako aj skvelá skupina Čendeš, ktorú tvoria mladí muzikanti prepájajúci prvky ľudovej, klasickej a populárnej hudby, doplnené balkánskymi rytmami a jazzovými prvkami. Naopak svoj tanečný a spevácky talent predveidla Detská folklórna skupina Malá Kýčera z Čierneho Balogu.

Hlavný program bol obohatený o sprievodné aktivity, ktoré vypĺňali animátori s tvorivými dielňami, remeselníci predajom svojich výrobkov, obľúbené tematické maľovanie na tvár a tombolka s pestrou paletou vecných či iných cien, ktoré venovali organizátori podujatia i prítomní producenti. O prázdne žalúdky nebola rovnako núdza. Široko-ďaleko sa šírila vôňa gastrošpecialít tradičnej i modernej kuchyne zo Ski, Golf & Hotel Resort Tále. Celé podujatie, od jeho začiatku až po koniec moderoval Marek Poliak.

,,Podujatie Veľkonočné radosti je už neoddeliteľnou súčasťou osláv sviatkov jari na Horehroní, ktoré reprezentuje ukážky veľkonočných zvyklostí a remeselnej tvorby príznačné práve pre toto ročné obdobie, ako napríklad obľúbené zdobenie kraslíc či výroba korbáčov. Najviac sa však tešíme z toho, že sme mohli aj takouto formou oficiálne ukončiť úspešnú zimnú sezónu v našich lyžiarskych strediskách na Horehroní,“

uviedla výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

„Bolo nám potešením byť opäť súčasťou tohto krásneho podujatia, kde sa tradície stretávajú s modernými prvkami, chutným jedlom a programom regionálnych umelcov. Ako rodinné stredisko sa tešíme z vysokej účasti mladých rodín, ktoré nezabúdajú ani na tradície a vedú k nim aj svoje deti,“

doplnil Jozef Soták, generálny riaditeľ Tále, a.s.

Na podujatie, ako aj z neho, mohli všetci záujemcovia využiť bezplatné dopravné služby Horehronského Tourbusu, ktorý štartoval z Brezna na Tále a späť, vďaka regionálnej zľavovej karte Horehronie Card.

Podujatie finančne podporila Krajská organizácia cestovného ruchu Banskobystrický kraj Turizmus pod marketingovou značkou Za horami, za dolami. Ďakujeme!

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

Tím REGIÓN HOREHRONIE

Pozri tiež

Nedeľa v Medenom hámri v znamení humoru

OZ ZA! Medený hámor v spolupráci s mestom Banská Bystrica pozýva 16. júna o 16:30 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *