Veľkonočné radosti na Táloch

Veľkonočné radosti sa opakovane niesli v duchu regionálnych tradícií, zvykov, remeselných trhov a ľudových vystúpení

Po dvojročnej prestávke patrila Veľkonočná nedeľa opäť obľúbeným Veľkonočným radostiam, kedy sa na Horehroní, konkrétne v areáli lyžiarskeho strediska Ski Tále, domáci i návštevníci rozlúčili so zimou a zároveň privítali jar.

V poradí na 7. ročníku podujatia Veľkonočné radosti sa návštevníci mohli tešiť na naozaj bohatý program, ktorý patril folklórnym vystúpeniam v pozícii Detského folklórneho súboru Šťastné detstvo, Folklórneho súboru Marína, Veselých chlapcov z Horehronia i Heligonkárov z Čierneho Balogu. Pestrý tanečný, spevácky a hudobný program bol obohatený o sprievodné aktivity, o ktoré sa postaral animačný tím, lokálni remeselníci so svojimi výrobkami, ktoré prezentovali a predávali prostredníctvom remeselného trhu, tematické maľovanie na tvár a tombolka s pestrou paletou cien. O uspokojenie prázdnych žalúdkov sa postarali spoluorganizátori, a teda miestni kuchári zo Ski, Golf & Hotel Resort Tále, a.s., ktorí si pre návštevníkov pripravili chutné grilované špeciality, ale aj tradičné, domáce dobroty či francúzske palacinky.

,,Veľkonočná nedeľa na Horehroní sa niesla v znamení folklóru, tradícií a remesiel, ktoré sú príznačné práve pre náš región. Krásne slnečné počasie a zaujímavý program prilákal veľké množstvo návštevníkov, ktorí sa v lyžiarskom stredisku mohli nie len kultúrne i gastronomicky vyžiť, ale aj športovo, nakoľko lyžiarske zjazdovky ešte stále lákali dostatočnou snehovou prikrývkou,“

uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Na oslavách sviatkov jari rozhodne nebola núdza o zábavu. O tú sa postarala aj zohratá dvojica, a to moderátor Marek Poliak a DJ Kero, ktorí sprevádzali návštevníkov počas celého podujatia. V podaní DFS Šťastné detstvo sa všetci prítomní oboznámili so zvykmi a tradíciami v období Veľkej noci, a naopak poriadnu horehronskú muziku predviedli Veselí chlapci z Horehronia.

„Podujatie Veľkonočné radosti je tradične venované ukážkam veľkonočných zvyklostí a výnimkou nebol ani tento ročník. Na návštevníkov čakali rôznorodé animácie, ukážky remeselnej tvorby, zdobenie kraslíc, výroba korbáčov alebo obľúbené tematické maľovanie na tvár. Najviac sa však tešíme z toho, že sme mohli aj takouto formou zavŕšiť úspešnú zimnú sezónu v našich lyžiarskych strediskách na Horehroní,“

doplnila Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE

Pozri tiež

Seniori sa dozvedia viac o živote architekta svetového mena

V októbri príroda naberá na svojej kráse plnosťou rozmanitých farieb. Je ako dôchodkový vek, jeseň života, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *