Výstava Jana Revaja v galérii na Lazovnej

Od línie k forme  je názov autorskej výstavy architekta Jana Revaja, ktorú vo štvrtok 10. novembra otvoria v Gallery Lazovná 1 v Banskej Bystrici.

Jan Revaj predstavuje spojenie architekta, umelca a vizionára v súčasnom svete. Spolieha sa na svoj umelecký talent a fantáziu, ktorú rozvíja v kresbe a maľbe. Tú následne abstrahuje do foriem a návrhov svojich architektonických diel. Pri tvorbe obrazov vždy vníma priestor za nimi a jeho tvorba vedie po imaginárnej ceste od línie k forme, aby tak vytvoril dokonalý priestor s emóciou. Keď kreslí premýšľa o priestore, keď navrhuje priestor, kreslí. Je umelcom v architektúre, ktorý „stavia svoje obrazy“ a vytvára jedinečný špičkový dizajn s dušou.

Architekt Jan Revaj: Mojím poslaním je robiť tento svet krajším, lebo krása v nás prebúdza dobro:  video tu

Výstava Od línie k forme odkrýva príbehy vzniku architektonicko-umeleckých diel Jana Revaja. Tie sú prezentované  autorskými skicami, maľbami a dopovedajú ich fotografie s modelmi jednotlivých diel. Kurátorom výstavy je Karol Maliňák.

Jan Revaj pochádza z Liptovského Mikuláša. Architektúru študoval na Slovenskej technickej univerzite, Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, Technickej univerzite a Univerzite úžitkového umenia vo Viedni v štúdiu Zahy Hadid. Predtým, ako založil svoje medzinárodné architektonické a dizajnové štúdio JANREVAJ architects  v roku 2010, pracoval na rôznych projektoch po celom svete. Najmä na európskych, amerických a ruských trhoch.

Vernisáž výstavy Od línie k forme  sa uskutoční vo štvrtok 10. novembra o 18.00 h v Gallery Lazovná 1. Podujatie spríjemní jazzová hudba v podaní  Róberta Ragana Jr.Martina Uhereka.

Výstava potrvá do 17. decembra 2022.

https://janrevaj.com/

Iveta Bencová, Gallery Lazovná

Pozri tiež

Stredoveké fresky na Gemeri ožívajú vďaka študentom umenia

Kostoly so značkou Európske dedičstvo sa stávajú miestom inšpirácie mladej generácie umelcov. V rámci projektu združenia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *