Výstava : Premeny Banskej Bystrice v zrkadle desaťročí

So Stredoslovenským múzeom sa môžete znovu vrátiť do minulosti mesta pod Urpínom a perly Pohronia. Prostredníctvom fotografií zachytávajúcich nielen jeho premeny za posledné roky, ale aj aktuálny stav vybraných objektov, ponúka múzeum jedinečnú príležitosť porovnať zmeny, ktoré sa v Banskej Bystrici za posledné roky udiali.

Výstava je inštalovaná v priestoroch Thurzovho domu. Vernisáž Stredoslovenské múzeum, vzhľadom na aktuálnu situáciu, sprostredkuje v online verzii na svojej sociálnej sieti.  Priaznivci sa tak už čoskoro dozvedia rôzne zaujímavé informácie o premenách Banskej Bystrice.

Mesto pod Urpínom prešlo za posledné obdobia výraznými zmenami. Viaceré budovy, ktoré tu stáli v minulosti už buď nenájdete alebo sa rekonštrukciou premenili na nepoznanie. Výstava Stredoslovenského múzea zachytáva práve tieto momenty, a to na niekoľkých vybraných objektoch.

„Bolo pre nás ťažké vybrať len niektoré z nich. Naše fondy zbierkových predmetov, originálnych fotografií a negatívov sú totiž mimoriadne rozsiahle. Napokon sme sa rozhodli siahnuť po tých najznámejších lokalitách a budovách. Našim návštevníkom tak chceme ponúknuť nielen návrat do histórie, ale aj možnosť reálne vidieť, čo sa s Banskou Bystricou za posledné roky udialo. V tejto súvislosti sa dá potom možno aj polemizovať, či to bolo dobré alebo zlé rozhodnutie, alebo či je teraz mesto pod Urpínom krajšie, a naopak. Práve v tom vnímam čaro tejto výstavy, ktorej obsah chceme naďalej rozširovať a prezentovať naďalej na našich sociálnych sieťach,“

uvádza autor projektu Matúš Molitoris.

Výstava Premeny Banskej Bystrice bude verejnosti sprístupnená v Thurzovom dome hneď, ako to dovolia protiepidemiologické opatrenia.

TS SSM, Kristína Hatarová, ilustr. foto red.

Pozri tiež

Dobrá správa pre všetkých fanúšikov streetart umenia v meste pod Urpínom

Po viac ako dvadsiatich rokoch sa Banská Bystrica dočkala legálnych plôch, určených na tvorbu graffiti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *