Začína Týždeň slovenských knižníc a Literárna Banská Bystrica

Týždeň slovenských knižníc a Literárnu Banskú Bystricu organizuje Banskobystrický samosprávny kraj v spolupráci s Verejnou knižnicou Mikuláša Kováča v Banskej Bystrici.

Ich cieľom je pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí. Týždeň slovenských knižníc je príležitosťou i pre tých čitateľov, ktorí pozabudli na plynúci čas a nevrátili požičané knihy v stanovenom čase. Knižnica nebude od nich vymáhať pokutu za prekročenie výpožičnej doby, ak knihy v tomto týždni vrátia v poriadku. Noví návštevníci knižnice budú môcť využiť i bezplatný zápis za čitateľa knižnice.

Podujatie odštartuje beseda s dcérou Mikuláša Kováča, pani Jarmilou Chrobákovou, pod názvom Môj otec Miki, autorské inscenované pásmo Juraja Sarvaša, Orol Tatranský, či stretnutie so spisovateľkou Erikou Podlipnou. Súčasťou podujatia sú aj Dni detskej knihy a literárna a interpretačná súťaž žiakov základných a stredných škôl, Kováčova Bystrica. Týždeň slovenských knižníc vyvrcholí medzinárodným podujatím Noc s Andersenom. Pre deti je pripravený program a čítanie v noci v knižnici.

Bližšie informácie nájdete na internetových stránkach Verejnej knižnice Mikuláša Kováča.

(pef)

foto:  ■tasr■

Pozri tiež

Festival Literárna Banská Bystrica opäť otvára brány kultúre

ŠVK – Literárne a hudobné múzeum pozýva všetkých priaznivcov kultúry do mesta! Posledný týždeň marca – …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *