Zasaď si svoju rastlinku so Stredoslovenským múzeom

Máš rád prírodu? S radosťou získavaš nové zaujímavé vedomosti a skúsenosti? Zapoj sa do spoločného pestovania rôznych rastliniek pochádzajúcich zo Slovenska v rámci Tvojho jedinečného projektu so Stredoslovenským múzeom.

Vyskladaj si  vlastnú záhradku, alebo sa zapoj len tak, pre radosť a pomôž zazelenať nielen svoj domov, ale aj svoju školu, či voľnú plochu v okolí.  Nechaj sa inšpirovať aromatickou záhradou a aktivitami, ktoré pre teba pripravili pracovníci múzea.

Cieľom novej aktivity je osloviť nielen mladšiu generáciu, ale aj vzdelávacie inštitúcie či seniorské kluby. V zaujímavom a originálnom obale nájdu všetko potrebné na to, aby sa z každého z nich stal úspešný pestovateľ jedlej fazuľky, krásnych lúčnych kvetov, alebo liečivej mäty, ktoré majú svoj pôvod na Slovensku.

„Rozhodli sme sa svojim priaznivcom ponúknuť opäť niečo, čo ich môže naozaj zaujať. Nielen že sa dozvedia praktické informácie o slovenskej prírode, ale sami si ju môžu v pohodlí domova bez problémov vypestovať. Zároveň sa s nami môžu podeliť o svoje malé – veľké pokroky, ktoré pri pestovaní dosiahli. Na našich sociálnych sieťach nájdu informácie o tom, ako sa darí našim rastlinkám, ktoré si aj my v múzeu zasadíme. Poradíme tiež, ako sa o tie svoje majú správne starať a ako ich môžu neskôr využiť,“

vysvetľuje riaditeľ Stredoslovenského múzea Marcel Pecník.

Aktivita Zasaď si svoju rastlinku je už  dostupná. Rastlinky si každý záujemca môže bez problémov zakúpiť v Thurzovom dome, Matejovom dome a Tihányiovskom kaštieli hneď, ako to situácia dovolí. Objednať si ich môžete tiež na telefónnom čísle 0940 511 547, či online adrese obchod@ssmuzeum.sk (pre objednávku doručovanú poštou alebo kuriérom je potrebné zakúpiť minimálne 6 kusov, ale rozhodne sa to oplatí…).

„Spájame do jedného projektu nielen snahu vzdelávať, keďže naše rastlinky nájdu svoje využitie aj v školách, ale aj možnosť urobiť si radosť z každého nového výhonku. Pripravené máme aj rôzne podujatia a aktivity v Tihányiovskom kaštieli, ktoré budú súvisieť práve s týmto naším projektom. Tie sa  „naživo“ uskutočnia hneď, ako nám to situácia dovolí, dovtedy v upravenej podobe, cez internet a médiá,“

upresnil Marcel Pecník.

Viac informácií o projekte nájdete aj na sociálnych sieťach Stredoslovenského múzea. Tie bude kultúrna inštitúcia uverejňovať postupne.

Zdroj a foto: SSM, Kristína Hatarová

Pozri tiež

Zažite jedinečnú Noc v prírode

Stredoslovenské múzeum svojim návštevníkom prináša novú interaktívnu výstavu zameranú na nočný život živočíchov, rastlín a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *