Kuzminová: Kráľovná biatlonovej stopy

Anastasia Kuzminová, ktorá bola  jednou z hlavných hviezd na ZOH v Pjongčangu, sa stala Kráľovnou biatlonovej stopy. 

Trojnásobná olympijská víťazka prežila v biatlone viacero míľnikov a krušných momentov ako máloktorá žena v biatlonovom kolotoči zasadla na trón už siedmykrát. Má za sebou už 20 rokov biatlone, no napriek tomu neplánuje zavesiť bežky na klinec.

„Ani neviem, čo po takej sezóne, dlhej a výnimočnej, povedať. Hlavné ciele som splnila, potešili sme fanúšikov, a to je veľký odrazový mostík pre budúcnosť biatlonu na Slovensku.“

Jej piedestál v 24. ročníku vyhlásenia sa spojil s historicky najúspešnejšou sezónou pre slovenský biatlon i pre samotnú Kuzminovú. Kráľovskú korunu považuje Anastasia  za klenot, rovnako ako trblietavý prívesok na krku s piatimi olympijskými kruhmi. Vynikla nielen v Pjongčangu, ale aj vo Svetovom pohári, bojovala o veľký krištáľový glóbus, aj keď napokon skončila druhá svoje víťazstvá obohatila o dva malé glóbusy za prvenstvá v šprinte a v stíhačke.

Na slávnostnom vyhlásení, ktoré sa konalo 10.4. 2018 o 17-tej v Robotníckom dome v Banskej Bystrici sa udeľovalo viacero ocenení, či už pre najvýraznejšie talenty, alebo za rebríčky Viesmann pohára jednotlivcov i klubov. V zime na pohári štartovalo dovedna 228 biatlonistov z 24 klubov. Oceňoval sa aj významný výsledok v sezóne. V letnej patril miešanej štafete v zložení Paulína Fialková, Ivona Fialková, Tomáš Hasilla, Matej Kazár za druhé miesto, za rovnako druhé Paulíne Fialkovej a za tretie Tomášovi Hasillovi v rýchlostných pretekoch na MS v biatlone na kolieskových lyžiach v ruskom stredisku Čajkovskij. V zimnej sezóne sa ocenenie za významný výsledok spájalo so ženskou štafetou v zložení Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Ivona Fialková a Terézia Poliaková za piate miesto na ZOH v Pjongčangu. Verejné poďakovanie patrilo celému realizačnému tímu, ktorý prispel na úspechy biatlonu v sezóne.

er, foto: mp

Pozri tiež

Kuzminová opäť skvelá, druhé miesto napriek 4 kolám navyše

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová v stíhacích pretekoch 8. kola Svetového pohára obsadila druhé miesto. Na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *