Legendárna hra Václava Havla v Bábkovom divadle na Rázcestí

Májový program pre dospelých sa v BDNR nesie v duchu hosťujúcich predstavení. Po úspešnom uvedení inscenácie Slovenského národného divadla Tichý bič (2.5.) a politickom kabarete Michala Havrana (15.5.), sa na doskách BDNR predstaví ďalší výnimočný hosť. Divadlo Jonáša Záborského z Prešova uvedie kultovú hru Václava Havla AUDIENCIA.

Legandárna hra Václava Havla je pozvaním do doby, kedy na stenách skôl a úradov visel portrét Gustáva Husáka… Václav Havel napísal Audienciu v roku 1975, kedy pracoval ako robotník v trutnovskom pivovare. Postava Ferdinanda Vaňka nesie jeho autobiografické črty.

SLÁDEK: Já za boha nevím, co jim mám každej tejden říkat – vždyť já o tobě dohromady nic nevím – a těch pár blbostí, že ti kluci z údržby dělali doma něco na topení – co s tím? No řekni – co jim mám furt říkat? Co?

VANĚK: Nezlobte se, ale v tom já vám můžu těžko pomoct –

SLÁDEK: Ale můžeš! Jen kdybys chtěl –

VANĚK: Já? Jak to?

SLÁDEK: Jsi přece inteligent, ne? Máš přece politickej přehled, ne? Píšeš, ne? Kdo jinej má vědět, co vlastně chtějí vědět, než ty!?

Vráťte sa s odstupom veku aj skúseností do smutno-smiešnych čias režimu, ktorý každý deň písal tie najabsurdnejšie drámy!

Svetovo populárnu hru DJZ uvádza v rámci projektu DVAJA, ktorý predstavuje hry pre dve výrazné herecké osobnosti. V rámci cyklu bola v BDNR s veľkým úspechom uvedená aj inscenácia Dobrú, mami (12. 4. 2016). Zatiaľ čo vynikajúca hra Marshy Norman o nevyslovených problémoch vo vzťahu matky a dcéry otvorila príležitosť pre ženské herecké duo, v Audiencii sa predstavia muži, profiloví herci DJZ, Michal Novodomský (Vaněk) a Igor Kasala (Sládek).

Inscenácia mala premiéru 17.3. tohto roka na Malej scéne DJZ. Vy si ju môžete vychutnať o dva mesiace neskôr, v stredu 17. 5. o 19.00 hod. na doskách divadelnej sály BDNR.

TS: Monika Tatarková

Pozri tiež

DIVADELNÉ JARNÉ PRÁZDNINY V ROKU SLOVENSKÉHO DIVADLA 2020

Bábkové divadlo na Rázcestí viac rokov pripravuje intenzívny jarnoprázdninový program venovaný najmä školáčkam, školákom , …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *