Les ukrytý v knihe 2018

Už po ôsmy krát zorganizovalo Národné lesnícke centrum vo Zvolene v spolupráci so štátnym podnikom Lesy SR celoslovenský projekt pre detských čitateľov –  Les ukrytý v knihe. 

Počas siedmych týždňov sa do projektu zapojilo pod vedením skúsených lesných pedagógov 52 slovenských knižníc. Pridali sa aj dve české. Projekt sa niesol v duchu pripomenutia si  významného dejinného výročia – vzniku prvej  Československej republiky. Aktivity boli preto realizované tak v slovenskom, ako aj v českom jazyku. Interaktívnou formou sa odhaľovali rôzne tajomstvá o lesoch ukrytých v knihách, riešili sa jazykové a drevené hlavolamy.

Súčasťou aktivít projektu Les ukrytý v knihe 2018, bola súťaž o tvorbu „Naj lesnej knihy“ na tému – Lesný slovník. Celkovo sa prihlásilo 256 detských prác z 33 škôl a knižníc. Slávnostné ukončenie projektu a  vyhodnotenie najlepších prác sa uskutočnilo 21. júna o 10.00 v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene. Priestory knižnice na ten čas zaplnili deti so svojimi učiteľmi. Množstvo žiakov, ktorí sa zúčastnili súťaže, ale aj záverečného slávnostného vyhodnotenia jasne dokazuje, že aj literatúra a príroda patria medzi okruhy záujmov súčasnej najmladšej generácie. 

Medzi ocenenými boli tak jednotlivci ako aj samotné školy či knižnice. Deti vytvárali slovníky, ktoré sú nielen náučné ale, ako opakovane konštatovali členovia odbornej poroty,  sú aj umeleckými dielami. Lesní pedagógovia odovzdali aj mimoriadnu cenu lesnej pedagogiky pre žiakov I. a II. stupňa ZŠ, knižnice a školu s najväčším počtom zaslaných diel.

Bolo odovzdané ocenenie aj pre Naj lesného pedagóga roku 2018. Stala sa ňou pracovníčka Národného lesníckeho centra vo Zvolene, Ing. Veronika Jaloviarová.

Zdroja  a foto: TS Národné lesnícke centrum, Veronika Lehotská

Pozri tiež

Mladí odborníci navštívili banskobystrický pivovar

V rámci súťaže Pre Vodu navštívili budúci ekológovia zo zvolenskej Technickej univerzity banskobystrický pivovar. Súťaž už …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *