Vystúpenie detí z Materskej školy Ľ. Fullu zo Zvolena

Lesy spájajú generácie

Stretnutia viacerých generácií majú zvláštny nádych. Október ako mesiac úcty k starším – k našim otcom a mamám, k našim starým rodičom, prarodičom, nás pozýva venovať im čas, uznať im dôstojnosť, prejaviť im poctu. Dôvodom na takéto stretnutia môžu byť i lesy a príroda, ktoré dokážu spojiť generácie dôchodcov, dospelých i malé deti.

Aktivity lesnej pedagogiky sú pre všetky generácie

Tak sa tomu stane i 18.10.2019, kedy lesní pedagógovia z Národného lesníckeho centra pozvú deti z MŠ Ľ. Fullu, aby pre klientov Domova dôchodcov a domova sociálnych služieb zo Záhonku vo Zvolene pripravili malý kultúrny program. Spoločné stretnutie v domove dôchodcov sa bude ďalej niesť v duchu lesnej pedagogiky. A tak sa zabavia malí i veľkí, mladí i starí, veď aktivity lesnej pedagogiky sú určené všetkým generáciám. Šikovné prsty predškolákov určite ako Popoluška dokážu roztriediť pomiešané semienka a plody lesných drevín. Za pomoci starkých deti v čuchovej poznávačke iste uhádnu liečivé bylinky, z ktorých si spoločne namiešajú originálnu lesnú zmes. Tú si vložia do vlastnoručne vyzdobených plátenných vrecúšok. Čaj pripravený z tejto liečivej zmesi byliniek bude hriať nielen telo, ale i srdce a bude spomienkou na pekne strávené dopoludnie.

Obdarovanie starkých kávovými srdiečkami

Mali by sme využívať poznatky a skúsenosti starších a deťom je potrebné vštepovať hodnoty ako úcta, rešpekt, pokora, hoci sa dnes veľmi nenosia a predsa sa dajú cítiť. Napríklad aj pri viacgeneračných stretnutiach, ktoré dokážu byť milé pokojné, vzájomne sa obohacujúce.

Podujatie Lesy spájajú generácie je organizované NLC – Ústavom lesníckeho poradenstva a vzdelávania Zvolen, hlavným partnerom je Slovenská lesnícka komora a Zvolen – mesto lesníctva. Podujatie sa uskutoční v spolupráci s DD a DSS zo Zvolena a deťmi z MŠ Ľ. Fullu zo Zvolena.

Zdroj a foto : TS Národné lesnícke centrum

 

Pozri tiež

Juniori získali zo štyroch zápasov šesť bodov

Na druhý blok zápasov nastúpili juniori do 17 rokov MIBY Banská Bystrica na domácej palubovke …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *