Letná sezóna na amfiteátri v Banskej Štiavnici odštartovaná

Koncert Katky Koščovej a Geišbergovcov  odštartoval tohtoročnú šnúru podujatí v banskoštiavnickom amfiteátri pod Novým zámkom.

„Obrovským úspechom minulý rok skončil vypredaný koncert IMT Smile a práve pre skvelé ohlasy sa kapela vráti do Banskej Štiavnice, aby 22. júla opäť vystúpila v tomto krásnom priestore,“ informovala PR manažérka Hana Tásler.

V nedeľu 23. júla bude v priestoroch amfiteátra uvedený projekt Hrana, ktorý prezentuje dielo Mareka Brezovského v podaní slovenských muzikantov pod vedením Oskara Rózsu. Ďalšie zaujímavé spojenie sľubuje koncert bratislavskej kapely Para a speváčky Jany Kirschner. Do Banskej Štiavnice prídu zahrať 4. augusta.

„Ani tento rok by sa nezaobišiel bez tradičného festivalu filmov 4 Živly, ktorý okrem programu plného hraných, dokumentárnych, animovaných či experimentálnych filmov ponúka aj zaujímavé workshopy a prezentácie,“

podotkla Tásler s tým, že festival sa bude konať od 10. do 13. augusta. Chikiliki tu-a, Žena z lesoparku a ďalší interpreti sa predstavia počas ďalšieho ročníka hudobno-umeleckého festivalu Osmidiv, ktorý sa uskutoční 20. augusta. Koncom augusta (26.8.) sa budú môcť návštevníci zabaviť v priestoroch amfiteátra na najpredávanejšej a najdrsnejšej stand-up comedy show Iva Ladižinského, Jara Szaba, Fuča Mariňáka a ich špeciálnych hostí.

tasr, foto: ek

Pozri tiež

Knižnica na ceste k čitateľom

Banská Štiavnica, tajchy a leňošenie s dobrou knihou patria odjakživa k sebe.  Aj preto sa počas roku, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *