Lockdown aj testovanie

Predseda vlády SR Igor Matovič informoval po nedeľňajšom rokovaní vlády, že zákaz vychádzania sa predlžuje do 7. februára. Zároveň uviedol, že bude spojený s celoslovenským testovaním. 

Celoslovenský skríning sa má realizovať od 18. do 26. januára. Toto testovanie nebude povinné, avšak minister zdravotníctva Marek Krajčí prosí občanov aby sa pretestovali, možnosť majú podstúpiť buď antigénové alebo PCR testy.

zdroj: Tlačový odbor Úradu vlády SR

Pravidlá zákazu vychádzania zatiaľ zostávajú nezmenené, avšak po celoplošnom testovaní bude od 27. januára možné vychádzanie iba s negatívnym testom. To sa má týkať ako cesty do zamestnania, tak pobytu v prírode, týkať sa to nemá detí do 15 rokov a seniorov nad 65 rokov.

Očakáva sa, že testovanie spoločne so zákazom vychádzania môže priniesť uvoľňovanie opatrení, od 1. februára by sa pri úprave epidemiologickej situácie mohli otvoriť aj školy.

Na testovaní sa nebudú musieť zúčastniť ľudia, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 a majú o tom potvrdenie, ktoré nie je staršie ako 90 dní,  ľudia, ktorí absolvovali dve dávky očkovania a po poslednej dávke počkali 14 dní na celkovú imunitu. Výnimku by mali mať aj ťažko zdravotne postihnutí.

zdroj: Tlačový odbor Úradu vlády SR
zdroj: Úrad vlády SR, ilustračné foto redakcia

Pozri tiež

Spoluprácou k otvorenej samospráve

Mesto Banská Bystrica sa na jeseň 2020 zapojilo do iniciatívy s názvom Open Government Partnership Local …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *