Ak by sa počítali aj hráči v sieti, „Barani“ by si pripočítali ešte dva góly navyše. Zápas pod Urpínom nakoniec skončil tesne 2:1 v prospech úradujúceho majstra.

HC’05 iClinic B. Bystrica – MsHK DOXXbet Žilina 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 7. Selleck (Asselin, Sloboda), 38. Asselin (Sellect, Faille) – 43. Hvila.

Rozhodovali: Babic, Snášel – Šoltés, Soltész

vylúčení 5:4, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 2344 divákov

Zostavy: HC’05 iClinic Banská Bystrica: Baroš – Marshall, Miller, Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – Török, Higgs, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Lichanec, Buc, Bartánus

MsHK DOXXbet Žilina: Mikoláš – Kučný, Bagin, Žilin, Piegl, Matejka, Pastor, Mendrej – Milý, Podešva, Barta – Rud. Huna, Surovka, Jenčík – Hvila, J. Ručkay, Beránek – Hrazdíra, Rehák, Danielčák

Pre domáceho favorita bol stav po prvej tretine priaznivý. Viedol o gól, aj keď na ľade väčšiu prevahu nemal. Stačilo však, aby sa v 7. minúte Selleck po dvojminútovom treste zapojil do hry a jeho neveľmi prudká strela skončila v bránke. Žilinčanom nechýbala odvaha na ofenzívu, v 6. minúte Bárta mohol pri troche šťastia otvoriť v presilovke skóre a v 15. minúte to bol opäť Bárta, ktorý znovu v početnej prevahe namieril z voleja vedľa.

V 2. tretine z hokejovej krásy ubrali oba tímy, do zakončenia sa dostávali len málokedy a šance si nevypracovali. V 30. minúte Higgs a v 34. Bartánus pri solídnych príležitostiach zlyhali, no v 38. minúte Asselin na dvakrát prekonal Mikoláša v bránke. Hosťujúci ‚vlci‘ príliš nehrýzli a brankára Baroša len zriedkadedy prinútili k dôslednejšiemu zákroku.

Tretiu tretinu poznačil nečakaný gól Hvilu v 43. minúte, presadil sa zblízka, vniesol do zápasu viac drámy a Žilinčanov povzbudil. V 49. minúte hosťujúci Beránek brankára Baroša dosť rozpohyboval, vzápätí Faille na druhej strane nemieril presne a aj Miller len potvrdil, že so zakončením mali ‚barani‘ problémy. V 53. minúte spálil tutovku na vyrovnanie Hvila a bola to jedna z najväčších premárnených možností, ktorá mohla výrazne ovplyvniť zápas. Počas 50-sekundovej power play už Žilinčania nič účinné nevymysleli a napriek bojovnému výkonu zostali bez bodu.

zdroj: tasr, foto: mp