Majstrovstvá Slovenska v pilotovaní padákov 2019.

Unikátne športové podujatie, ktoré návštevníkom vyráža dych.

Vidieť pristávať parašutistu vyše 120 km rýchlosťou za hodinu a to všetko priamo pred Vašimi očami robí z Majstrovstiev Slovenska v pilotovaní padákov naozaj unikátny športový zážitok. Už po štvrtý raz si najrýchlejší športovci zmerajú svoje sily v adrenalínovej parašutistickej disciplíne Canopy piloting (pilotovanie vysokorýchlostných padákov).

To všetko sa udeje v sobotu 27. júla od 09:00 na letisku v Očovej.

„Ide už o štvrtý ročník tejto jedinečnej súťaže a my sa stále tešíme čoraz väčšej priazni návštevníkov. Každým rokom sa snažíme latku posunúť vyššie a návštevníkom ponúknuť atrakcie, ktoré spravia tento deň nezabudnuteľným. Aj v ročníku 2019 pripravujeme bohatý program nielen vo vzduchu ale aj na zemi, pričom si stále držíme status podujatia so vstupom zdarma.“

(Mgr.art. Linda Luptáková, riaditeľka súťaže)

V sobotu 27. júla sa na letisku v Očovej predstavia okrem súťažných zoskokov aj famózni Očovskí bačovia, návštevníci uvidia leteckú akrobaciu lietadla JAK 52, sólo akrobaciu vetroňa či ďalšie letecké vystúpenia pilotov domáceho aeroklubu. Svoje umenie nám predvedú aj leteckí modelári, ktorí lákajú návštevníkov všetkých vekových kategórií. Počas celého dňa bude možnosť zakúpiť si a absolvovať vyhliadkový let lietadlom.

Tento rok bude obohatený aj o vystúpenia na zemi. Podujatie spestrí muzika a tanec FS Očovan, cyklotrialové vystúpenie jazdcov z klubu NovoCK Lučenec, cirkusová a bublinková ShowDeTom či obľubená hasičská penová párty. No a ako je už štandardom na návštevníkov čaká chill-out zóna s dobrým jedlom a pitím, sedacie vaky, slnečníky, skákací hrad pre deti, jednoducho všetko pre pohodový rodinný deň. ( Bc. Richard Šmondrk, organizátor).

Organizátormi podujatia je hŕstka nadšencov zo Skydiving clubu Banská Bystrica a Padaj.sk, ktorí už cez desiatku rokov prevádzkujú komerčné ako aj športové skákanie na letisku v Očovej.

„Cieľom podujatia je priblížiť disciplíny a krásy parašutizmu širokej verejnosti. Naše podujatie je neziskové a môže sa konať jedine vďaka podpore našich partnerov a nadšeniu nás pár organizátorov. Event je výsledkom našej niekoľko mesačnej „práce po práci“ a zadosťučinením je pre nás spokojný návštevník. Budeme preto radi ak prídete.“

(Mgr.art. Linda Luptáková, riaditeľka súťaže)

Pestrý letecký program, dobré jedlo a pitie, príjemná atmosféra no hlavne to, kto sa stane najrýchlejším parašutistom Slovenska zažijete v sobotu 27. júla od 09:00 na letisku v Očovej. Všetkých pozývame !

Viac informácií na www.padaj.sk. Video pozvánka: https://youtu.be/gS9P4e9SsCA

Zdroj: TS MS v pilotovaní padákov, Linda Luptáková, foto: redakčné

Pozri tiež

Historicky najcennejší úspech tímového parašutizmu pre Slovensko

V dňoch 24.08 – 31.08.2018 sa v Bulharskom meste Montana, na letisku Erden konal 35. ročník Majstrovstiev Sveta v presnosti pristátia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *