Majstrovstvá sveta v modernom päťboji a Laser run za účasti Banskobystričanov

V maďarskej Budapešti sa konal od 1.9. do 8.9.2019 svetový šampionát v modernom päťboji a  Laser run. Medzinárodná únia sa rozhodla spojiť MS v týchto dvoch disciplínach a uskutočniť ich v jednom meste a v tom istom termíne. Podarilo sa tak zorganizovať najväčšie podujatie v doterajšej histórii moderného päťboja, na ktorom sa v oboch disciplínach zúčastnilo vyše 750 pretekárov zo 60 krajín sveta.

V súťaži moderných päťbojárov, ktorých sa postavila na štart rovná 100 – vka reprezentoval Slovensko Banskobystričan Filip Lichanec z ŠK Dukla BB o. z. Po sľubnom začiatku v kvalifikácii, kde bol po dvoch disciplínach na 26. mieste, sa žiaľ zranil a nemohol tak nastúpiť na záverečnú disciplínu. 

Pre vážne zdravotné problémy Alice Lichancovej, ktorá sa pred MS musela podrobiť operácii súrodenecké duo neštartovalo ani v mix štafetách, kde si 8. miestom na tohtoročných ME vybojovalo miestenku pre štafetovú súťaž v Budapešti.

V pretekoch MS v Laser run, ktoré sa konali iba pre kategóriu Elite štartovalo vyše 600 pretekárov zo 60 krajín v 7- mich vekových kategóriách. Slovenský zväz moderného päťboja dal priestor nádejným pretekárom v kategóriách mladších a starších kadetov.

Ronald Štofan a Linda Sýkorová

Pätica mládežníkov v zložení Veronika Devečková, Linda Sýkorová, Tomáš Krompaský, David Matejov a Ronald Štofan si počínala veľmi dobre a všetkým sa z kvalifikácie podarilo postúpiť do finálovej súťaže, kde štartovalo iba 36 najlepších pretekárov z jednotlivých vekových kategórií. 

Najlepší výsledok dosiahla Veronika Devečková (ŠK Grafon Liptovský Mikuláš), ktorá skončila na 12. mieste. Výborne si rovnako počínali aj Banskobystričania z ŠK RAJA,

Linda Sýkorová spolu s Veronikou Devečkovou

Linda Sýkorová na 26. mieste, Tomáš Krompaský na 24. mieste, David Matejov na 35. mieste a Ronald Štofan na 32. mieste. Slovenská mix štafeta v zložení L. Sýkorová a R. Štofan skončila na potešujúcom 18. mieste.  Podarilo sa tak ukázať perspektívu slovenskej päťbojárskej mládeže do budúcnosti.

Gratulujeme pretekárom k úspešnému vystúpeniu, rovnako ako dvojici trénerov, Tomáš Doležel a Ronald Chabreček, ktorí svojou trpezlivou prácou s mládežou majú nezanedbateľný podiel na tomto výsledku.

Podrobnejšie výsledky nájdete na www.pentathlon.org

SZMP, lk, foto: ŠK RAJA

Pozri tiež

Varíme bez nudy s Hucom IV.

Kuracie prsia na ázijský spôsob Mäsová časť: 1 kg kuracie prsia (alebo vykostené stehná) 2 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *