Malý pivovar na Pieninskej ulici nevznikne

V médiách sa včera, 21. júla 2015 objavila informácia o údajnej výstavbe malého pivovaru na sídlisku Sásová v Banskej Bystrici.

Správa obsahovala tvrdenie, že zo starej kotolne na Pieninskej ulici vznikne okrem samotného pivovaru aj sklad,  vzorková predajňa, kancelária a sociálne zázemie pre pracovníkov. Banskobystričania, ktorí žijú v bezprostrednej blízkosti kotolne poslali po vydaní tejto informácie mestu mnoho sťažností.

Mesto Banská Bystrica však vydalo už pred niekoľkými dňami k zámeru bardejovskej spoločnosti nesúhlasné stanovisko.

„Územný plán mesta Banská Bystrica, ktorý bol schválený uznesením mestského zastupiteľstva  v marci 2015, definuje uvedenú plochu ako územie určené na bývanie. Preto nebol predložený zámer v súlade s územným plánom. Žiadnym spôsobom neobmedzíme pokojné a komfortné bývanie Banskobystričanov. Výstavba malého pivovaru na Pieninskej ulici, kde sa nachádzajú bytové domy, je neprípustná,“  hovorí primátor mesta  Banská Bystrica Ján Nosko.

K architektonickej štúdii sa vyjadril aj Útvar hlavného architekta mesta Banská Bystrica. Ten posúdil predložený zámer v danom území ako neprípustný a neodporučil jeho realizáciu.

Územie nie je určené na výstavbu výrobných zariadení, skladov i miest pre nakladanie s odpadmi, objektov určených pre autoservisy, pneuservisy i garáže. Plocha nie je určená pre také druhy činností,  ktoré  by svojimi negatívnymi vplyvmi priamo alebo nepriamo obmedzovali bývanie všetkých Banskobystričanov.

TS (Mesto Banská Bystrica, Zdenka Sekerešová), foto: tasr

Pozri tiež

Martin Turčan: „Sme proti navrhovanému navýšeniu daní v meste, povieme vám aj prečo…“

Hovorí sa, že štátny rozpočet je zákonom roka a čísla v ňom veľa naznačia o tom, ako bude …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *