Marián Pecko získal Cenu Nadácie Tatra banky za umenie v kategórii Divadlo

V piatok 24. novembra 2017 sa v budove Slovenského národného divadla odovzdávali Ceny Nádácie Tatra banky za umenie. Režisér a umelecký šéf Bábkového divadla na Rázcestí v Banskej Bystrici Marián Pecko bol v kategórii Divadlo nominovaný za réžiu inscenácie Vojna nemá ženskú tvár (premiéra: január 2017), ktorú pripravil pre Slovenské komorné divadlo v Martine (viac o inscenácii na webe SKD).

Prestížne Ceny Nadácie Tatra banky sú udeľované každoročne, aktuálne išlo o 22. ročník. Nominovaní v kategórii Divadlo boli okrem Mariána Pecka: Sláva Daubnerová, za text a réžiu inscenácie Spievajúci dom (SND, Bratislava), Andrej Kalinka, za koncept a réžie inscenácie Kráľ (BBD, Bratislava).
Marián Pecko sa stal laureátom Ceny po prvýkrát, zároveň ide o prvú Cenu Nadácie Tatra banky pre člena umeleckého súboru Bábkového divadla na Rázcestí.

Inscenácia Vojna nemá ženskú tvár zaznamenala od svojej premiéry už niekoľko pozoruhodných úspechov. V máji 2017 získala Grand prix na festivale Nová dráma 2017. Na tom istom festivale zároveň získala Cenu bratislavského diváka. Bola nominovaná v rámci najprestížnejšej divadelnej ceny sezóny DOSKY 2017 v kategórii Mimoriadny počin v oblasti činohry. Tesne pred galavečerom sa inscenačný tím vrátil z Bieloruska, kde inscenácia účinkovala na programe divadelného festivalu.

Dramatizáciu rovnomenného románu Svetlany Alexijevič pre SKD pripravila Iveta Horváthová, riaditeľka BDNR.

Gratulujeme k mimoriadnemu úspechu!

TS: Monika Tatarková, foto: archív BDNR

Pozri tiež

V Bábkovom divadle na Rázcestí vianočne i povianočne

Plánované predstavenia BDNR od 18. decembra do 10. januára boli na základe opatrení súvisiacich s koronavírusom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *