Martin Klus: Verím, že zavádzaniu a traumatizovaniu verejnosti v kauze autobusová stanica je koniec

Banskobystričania majú dôvod na radosť, po rokoch zmizlo najväčšie strašidlo v meste a po dnešku je zažehnané aj riziko, že by sa autobusová časť uzavrela a presťahovala do dočasných priestorov na Mičinskú cestu.

Vyhlásil poslanec Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici Martin Klus, ktorý doplnil, že Banskobystričanov by nová autobusová stanica napokon nemala stáť ani cent, čo presadzoval od začiatku celého procesu.

„Mesto a jeho vedenie, by si mali z celej kauzy zobrať ponaučenia. Občania boli dva roky zbytočne traumatizovaní a zavádzaní.“

Martin Klus patril k najhlasnejším kritikom, keď vedenie mesta predstavilo návrh pôžičky vo výške 3,84 milióna eur a vstupu do nekomerčnej – autobusovej časti.

„Od samého začiatku som tvrdil, že je to nezmysel. Dva roky som sa pýtal vedenia mesta zásadnú otázku: Postavil by investor autobusovú stanicu aj bez vstupu mesta? Neodpovedali. Dnes je zrejmé, že áno. Som rád, že prišlo na moje slová a nemusíme zadlžovať budúce generácie“ uviedol M. Klus.

Klus upozornil na dvojročný kolobeh v súvislosti s novou autobusovou stanicou a zmenu postojov kompetentných.

„Najprv sa Banskobystričanom sľúbilo, že to nebude nič stáť. Potom zrazu dostaneme ‚neodolateľnú‘ ponuku spolufinancovať stavbu na dlh a získať tak kontrolu nad dopravou v meste. Dnes už zrazu túto kontrolu nepotrebujeme a investor hrozí, že stanicu zatvorí. Nakoniec sa vysmiaty primátor prevezie autobusom a tvári sa, akoby posledné dva roky ani neboli. Chcem veriť tomu, že ďalšie problémy už neprídu,“ uzavrel Martin Klus.

TS Martin Klus, foto: mp

 

Pozri tiež

Tomáš Klus v Banskej Bystrici už dnes

Už dnes odštartuje svoj ďalší koncert v banskobystrickom Ministri of Fun na banskobystrických Troskách český pesničkár …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *