Maskovaní páchatelia na pravé poludnie lúpežne prepadli muža

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva.

Včera (20.4.) okolo 12.00 hodine pred budovou pobočky peňažného ústavu na ulici SNP vo Veľkom Krtíši pristúpili dvaja doposiaľ neznámi páchatelia k 28-ročnému mužovi, občanovi Maďarska, ktorý mal v úmysle vložiť finančné prostriedky na bankový účet. Jeden z páchateľov zakričal „polícia“ a päsťou udrel muža do tváre. Keď spadol na zem, páchateľ mu z ruky vytrhol papierovú tašku, v ktorej sa nachádzala peňažná hotovosť viac ako 100 000 eur. Následne páchatelia z miesta ušli. 28-ročnému mužovi spôsobili povrchové zranenia, ktoré si nevyžiadali lekárske ošetrenie.

Páchatelia boli maskovaní v kuklách čiernej farby, boli oblečení rovnako v tmavohnedých bundách, zelenomodrých nohaviciach a na ruke mali žltú pásku. Po páchateľoch trestného činu pátrame a zároveň žiadame prípadných svedkov, aby nám akékoľvek informácie súvisiace s prípadom oznámili na telefónnom čísle 158.

Za takýto obzvlášť závažný zločin hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

TS KRPZ BB, kpt. Mgr. Andrea Petrovičová, foto ilustračné tasr

 

Pozri tiež

Dopravná situácia v okrese Banská Bystrica v mesiaci november

V novembri dopravná polícia v Banskej Bystrici zaevidovala 26 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom nárast …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *