Medzinárodné chodecké preteky v meste pod Urpínom už túto sobotu

III. ročník medzinárodných pretekov v atletickej chôdzi odštartuje v sobotu 21. septembra 2019 v Parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici. Na certifikovanej trati si prídu zmerať svoje sily pretekári z 5 krajín.

„Teším sa opäť veľkému záujmu nielen detí, ale aj žien, mužov a veteránov. Podujatie každým rokom naberá na popularite a  tento rok sme opäť vylepšili technické zabezpečenie, aby pretekári predviedli pred fanúšikmi atletickej chôdze špičkové výkony. Tento rok je pre deti pripravená aj autogramiáda a beseda s olympionikmi. Verím, si spolu užijeme krásny športový deň.“

povedala predsedníčka organizačného výboru pretekov Erika Karová.

Ráno od 8:00 hod. do 10:30 hod. bude prebiehať podujatie venované školám a škôlkam pod názvom „Bežím pomáhať svojej škole“. Otvárací ceremoniál Banskobystrického chodeckého mítingu je naplánovaný na 10:45 hod. Pred oficiálnym otvorením vystúpi folklórny súbor Matičiarik. Súťažiť sa bude v šestnástich kategóriách od najmladších detí až po veteránov. Verejnosť a fanúšikovia atletickej chôdze si môžu okúsiť súťažný okruh o 13:15 hod. v rámci spoločného absolvovania 500m chôdze pre všetkých.

Rozhodcovská komisia bude pozostávať z najväčších odborníkov atletickej chôdze na Slovensku a v zahraničí, ktorí budú dohliadať na regulérnosť súťaže a dodržiavanie pravidiel.

Slávnostné vyhlasovanie bude prebiehať po ukončení každej disciplíny. Víťazi v kategóriách mužov a žien na 10km môžu zabojovať o finančné odmeny  vo výške 500 Eur, 300 Eur či 100 Eur. V ostatných kategóriách prví traja obdržia vecné ceny, medaile a poháre. Najlepší výkon celého podujatia bude odmenený trofejou BCF.

Medzi pozvanými hosťami budú zástupcovia Slovenského atletického zväzu, olympijskí víťazi Jozef Pribilinec,  päťnásobná účastníčka zimných olympijských hier Martina Jašicová Halinárová,  majster Európy v chôdzi na 20 km z roku 1990 v Splite a účastník štyroch olympijských hier Pavol Blažek, Roman Mrázek  a ďalší známi športovci. Nebude chýbať autogramiáda známych olympionikov. Matej Tóth sa tento rok nezúčastní nakoľko je na sústredení na Cypre, kde sa pripravuje na MS v katarskej Dauhe.

V minulých ročníkoch pozvanie prijalo skoro 200 pretekárov zo šiestich krajín. Na III. ročníku sa zúčastnia atletické kluby z Českej Republiky, Maďarska, Poľska, Rakúska, Talianska a Slovenska, medzi ktorými sa predstavia reprezentanti z VŠC Dukla BB,  AŠK Skalica, MŠK Borský Mikuláš, AK Slávia TU Košice, AK Bojničky, AK Iskra pri ZŠ Revúca, AK Borský Sv. Jur, Banská Štiavnica, Slávia Trnava, početná výprava domáceho ŠK BCF Dukla BB a ďalšie kluby.

Podujatie Banskobystrický chodecký míting je zaradený do Európskeho týždňa športu, ako aj do kalendára najvýznamnejších slovenských atletických podujatí v roku 2019 Slovenského atletického zväzu a European Athletics Calendar.

Podujatie sa uskutoční pod záštitou predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Jána Luntera, ako aj primátora Mesta Banská Bystrica Jána Noska.

Organizátorom III. ročníka Banskobystrického chodeckého mítingu je ŠK BCF Dukla BB. Partnermi podujatia sú  Slovenský atletický zväz, Slovenská asociácia olympionikov, VŠC Dukla BB, spoločnosť BCF, Nadácia Eriky Karovej,  Mesto Banská Bystrica, Prvá stavebná sporitelňa, Intersport Banská Bystrica a Sportby, Tatranská mliekáreň. Podujatie sa uskutoční s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja  a Slovenského atletického zväzu.

Lucia Kršňáková, foto: ŠK BCF Dukla BB

Pozri tiež

4. ročník medzinárodných pretekov v atletickej chôdzi Banskobystrický chodecký míting za účasti hviezd Európskej atletiky

Športový klub BCF Dukla Banská Bystrica  27. júna 2020 o 9-tej hodine naviaže na tradíciu organizovania …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *