Mesto neplánuje výstavbu nájomných bytov na Severnej ulici

Téma nájomných bytov pre mladých ľudí je v Banskej Bystrici stále aktuálna. Už  v minulosti boli preto vytypované lokality, ktoré sú vhodné na takúto výstavbu. Počas posledných dní sa v médiách a na sociálnych sieťach šíria nepravdivé informácie o tom, že mesto Banská Bystrica plánuje vybudovať nové nájomné byty na Severnej ulici, s čím zásadne nesúhlasíme.

Súčasné vedenie mesta nikdy neavizovalo žiadne plány na výstavbu tohto typu budovy  v uvedenej lokalite.  Tento zámer prezentoval súčasný poslanec mestského zastupiteľstva Igor Kašpera vo svojom videu počas predvolebnej kampane, keď sa uchádzal o post primátora. S týmto jeho zámerom nemá mesto Banská Bystrica nič spoločné.

Pokiaľ ide o zmeny a doplnky v územnom pláne, pripomienky mesto ešte len bude  vyhodnocovať, a to v najbližšom období. Samozrejme, budeme prihliadať najmä na názory obyvateľov dotknutej lokality. Chceme tiež zorganizovať stretnutie so zástupcami petičného výboru a ubezpečiť ich, že mesto urobí všetko preto, aby vyhovelo ich požiadavkám.

Samozrejme, samospráva má potrebu budovania nájomných bytov, nakoľko cítime dopyt napríklad zo strany mladých rodín. Rozširovanie mesta so sebou prináša aj zvýšené nároky  na budovanie infraštruktúry, osvetlenia a všetkého, čo k obytným zónam patrí. Pri využití plôch v rámci obytných častí, ktoré sú vhodné na výstavbu nájomných bytov tieto  náklady odpadajú. Nebude to však na Severnej ulici, ako nesprávne uvádzajú niektoré médiá, ale v iných lokalitách, ktoré sme si vytypovali a sú na tento účel vhodné.

 

TS Mesto BB, Dominika Mojžišová, foto: R. Humeník

Pozri tiež

Pacienti s SMA: pandémiou to pre nás nekončí

Pacienti so spinálnou muskulárnou atrofiou (SMA) strávili pandémiu COVID-19 v strachu o prežitie. Korona vírus je pre …

Jeden komentár

  1. Radovan Humeník

    Ako iniciátor petície a predseda petičného výboru vyhlasujem tvrdenia Mesta za klamlivé zavádzajúce a demagógiu, ktorou chce Mesto odradiť občanov od podpisovania petície. Prerokovávanie pripomienok už bolo a Mesto nás na nich oboznámilo o pripravovanom projekte, kde MBB postaví 52 bytov a poslalo nás kade ľahšie. Veď preto chce zmeniť na najbližšom zastupiteľstve dodatkom č5 funkciu územia zo stabilizovanej na rozvojovú.
    Tak nech si teraz stojí za svojim tvrdením a stiahne takto predkladané ZaD k ÚPN a nerobí klamárov z médii, ktoré nás podporili. Toto nemá nič spoločné s p.Kašperom, toto je návrh súčasného vedenia územného plánovania. Žasnem nad takýmto výplodom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *