Mestské peniaze budú už piaty rok v rukách Banskobystričanov

Participatívny rozpočet mesta – o ľuďoch, s ľuďmi a pre ľudí

Prvé diskusné fórum participatívneho rozpočtu sa uskutoční 5. decembra 2017 o 17-tej hodine vo Veľkej sále Mestského úradu, ul. ČSA 26. Cieľom podujatia je zhodnotiť minulý ročník participatívneho rozpočtu a vyhlásiť v poradí už piaty ročník participatívneho rozpočtu.

Koordinačná rada participatívneho rozpočtu v spolupráci s Mestským úradom pozýva všetkých aktívnych ľudí na Prvé diskusné fórum, ktoré sa bude konať dňa 5. decembra 2017 o 17:00.

Diskusné fórum je otvorené nielen pre občanov nad 15 rokov s trvalým bydliskom v Banskej Bystrici, ale aj ľudí s prechodným pobytom v Banskej Bystrici a študentov študujúcich v Banskej Bystrici,“

uvádza Miroslav Šimkovič z Koordinačnej rady participatívneho rozpočtu.

Toto fórum je priestorom pre zhodnotenie projektov, ktoré boli v tomto ročníku zrealizované z Mestom vyčlenenej čiastky.

„Je tiež priestorom pre vyhlásenie nového ročníka participatívneho rozpočtu a určenie tematických skupín, v rámci ktorých sa budú môcť záujemcovia stretávať a pripravovať projekty a diskutovať o nich predtým, než ich predložia do výberového procesu na Druhom diskusnom fóre. Na tomto fóre taktiež prebehne verejná voľba novej Koordinačnej rady participatívneho rozpočtu,“

dopĺňa Eva Ščepková z Koordinačnej rady participatívneho rozpočtu.

TS  Participatívny rozpočet, foto: tasr

Pozri tiež

Mestské peniaze budú i tento rok v rukách Banskobystričanov

Participatívny rozpočet mesta – o ľuďoch, s ľuďmi a pre ľudí Druhé diskusné fórum participatívneho rozpočtu sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *