Mičinský pitvor aj vo svojom piatom ročníku poteší parádnym cirkusom

Obľúbený divadelno-hudobný festival Mičinský pitvor otvára dvere aj tento rok. Síce neskôr ako býva zvykom, no aj vo svojom piatom ročníku poteší návštevníkov parádnym cirkusom. Mičinský pitvor 2020 sa uskutoční 1. až 5. augusta v Hornej Mičinej.

Mičinský pitvor bude opäť plný dobrôt, najmä takých, čo potešia a zasýtia dušu. Pravdaže, aj tých ostatných. V tomto pitvore sa totiž je, aj pije aj tvorí (teda pitvorí?). Je to pitvor, do ktorého sa každý rád nechá zatvoriť. Aj piaty ročník festivalu ponúkne divadlá, koncerty, workshopy, diskusiu, kaukliarov a kopec zábavy pre celú rodinu.

Duo Kyselí Krastafci, workshop s Katkou Lucinkiewiczovou, Divadlo Continuo, Braňo Jobus a kapela Vrbovskí víťazi, tanečný workshop s Lacom Cmorejom, ostravský Cirkus trochu jinak, Martin a Marek Geišbergovci, Divadlo Kontra, klaun Ján Mikuš, Divadlo Jozefa Gregora Tajovského, kapela Sto múch, Blikajúci Dychový Hudobný Systém (BDHS) z Prešova… a k tomu ešte dobré jedlo, pitie, pouličné atrakcie, iste aj dobrá nálada a ak bude priať počasie, tak aj lety balónom…

To všetko a ešte viac čaká návštevníkov festivalu v Hornej Mičinej v sobotu a v nedeľu 1. a 2. augusta. V ďalšom programe, v utorok a stredu 4. a 5. augusta, zavíta na Hornú Mičinú Divadlo Teatro Tatro, pražský súbor Holektiv a nebude chýbať ani rozhovor dramaturga SND Dana Majlinga s grafickým dizajnérom Ferom Malíkom. Ambasádorkou festivalu je aj tento rok a už po piaty raz šarmantná a usmievavá Kristína Tormová.

Organizátorom divadelno-hudobného festivalu Mičinský pitvor je OZ Umenie na Hornej. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Permanentky na sobotu a nedeľu 1. a 2. augusta sú v predpredaji na: https://www.ticketlive.sk/sk/event/micinsky-pitvor-2020. Permanentka platí na obidva dni, deti do 12 rokov majú vstup na festival voľný.

Predpredaj a rezervácia vstupeniek na predstavenia Majster a Margaréta na: https://www.micinskypitvor.sk/rezervacia-vstupeniek/.

TS: Zdroj a foto: OZ Umenie na Hornej, Zuzana Kohútová

Pozri tiež

Rekonštrukcia vojenského cintorína vo Zvolene

Obnova hrobov dôstojníkov i úprava zelene. Mesto pristupuje k rekonštrukcii jedného z vojenských cintorínov na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *