Milovníci fotografie si môžu prísť opäť na svoje

Vďaka skvelému ohlasu z predchádzajúcich rokov sa môžu tešiť milovníci fotografie a fotografovania na ďalšiu výstavu, ktorú aj tento rok pripravil podbrezovský Fotoklub Granus.

Bude sa konať rovnako ako vlani na lavici v Podbrezovej v dňoch od 5.9. do 9.9. 2018.

V lete 2017 sa konala podobne ako to bude tento rok výstava fotografie pod záštitou Fotoklubu Granus na lavici v obci Podbrezová a neskôr aj vo Valaskej.  Rok 2016 priniesol možnosť urobiť výstavu fotografií v Kultúrno – spoločenskom stredisku v Podbrezovej.

Podnetom pre pokračovanie v tomto podujatí bol motivujúci ohlas ľudí na túto výstavu.

Čriepky z minulosti fotoklubu

Fotoklub Granus založilo 15 nadšencov fotografie ako Občianske združenie 17. mája 2010. Pôvodne ho založila a zároveň bola súčasne aj jeho predsedníčkou Anna Nociarová, ktorá pracuje ako profesionálna fotografka v Železiarňach Podbrezová. S funkciou predsedníčky skončila v roku 2013. Počas roku 2014 bol predsedom klubu Ing. Martin Sojka. Od začiatku roku 2015 až do súčasnosti je predsedom klubu Ľudovít Lacuška.

Spomínaný fotoklub sa zúčastňoval rôznych súťaží a výstav. Môže sa pochváliť získaním 2. miesta v 19. ročníku Petzvalov mapový okruh fotoklubov, ktorý sa konal v roku 2013. Šťastena klub neopustila ani v ďalších rokoch. Úspešné boli hneď tri za sebou a to rok: 2014, 2015 a 2016. Počas týchto rokov fotoklub vyhral trikrát za sebou 1. miesto, za ktoré získal v rovnakom počte medailu Jozefa Maximiliana Petzvala od Zväzu slovenských fotografov.

Každý rok usporiadáva vyhodnotenie iný fotoklub, ktorý sa zúčastňuje súťaže PMOF. Momentálne je v súťaži 15 fotoklubov. V období, keď sme vyhrali prvýkrát vyhodnotenie organizoval zvolenský fotoklub. Témy sú voľné. Víťazný fotoklub je okrem prvej ceny odmenený aj Zväzom slovenských fotografov. Znamená to diplom aj medailu súčasne. Náš fotoklub získal druhýkrát 1. miesto v Banskej Bystrici a tretíkrát 1. miesto v Považskej Bystrici v roku 2016.

V súčasnosti žiaľ evidujeme len 11 platiacich členov. Z nich je aktívnych iba 6. Boli by sme radi, keby sa náš klub rozrástol o ďalších nadšencov fotografie a fotografovania a rozšíril tak naše rady.

Na pripravovanú výstavu všetkých srdečne pozývame a tešíme sa už teraz na vašu účasť.

Zdroj a foto: Fotoklub GranusKatarína Šuchová

 

Pozri tiež

SVOJE OBRAZY PRVÝKRÁT NA SLOVENSKU PREDSTAVIL VADYM SHAMANOV

Vo Fashion Point Café sa konala výstava prešpikovaná džezom a ukrajinskými pochúťkami   Ukrajinski výtvarníci …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *