Ministrerstvo vnútra bude cvičiť na zásahy pri mimoriadnych situáciách

Ministerstvo vnútra (MV) SR chce zabezpečiť výcvik pilotov vrtuľníkov typu Mi-171 a Bell 429 Leteckého útvaru MV SR tak, aby zdokonalilo zručnosti posádok pri zásahoch v mimoriadnych situáciách. Hodnotu zákazky pre spoločnosť, ktorá výcvik uskutoční, vyčíslili na 134.000 eur bez DPH. Uviedol hovorca MV SR Petar Lazarov.

Ide o zabezpečenie výcviku pilotov vrtuľníkov z teoretickej a praktickej prípravy posádok na vrtuľníku typu Mi-171 a na vrtuľníku Bell 429 Leteckého útvaru Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Cieľom je zdokonalenie posádky a ich príprava na reálne zásahy pri živelných pohromách napríklad pri požiaroch, povodniach, pri poskytovaní pomoci v núdzi napríklad pri zásahoch vo vysokohorskom prostredí a v ťažko dostupných terénoch,“ uviedol Lazarov .

Podľa informácií zverejnených na stránke Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) modulový zdokonaľovací výcvik posádok v rámci teoretickej a praktickej časti má byť zameraný na koordináciu posádky a pilota, komunikáciu, navigáciu, prípravu a realizáciu misií s dôrazom na zvýšenie efektivity a bezpečnosti posádok na palube i na zemi.

Teoretický i praktický výcvik bude vykonávaný na letisku v Bratislave.

Zdroj a foto: tasr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *