Modernizácia Stredoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb pokračuje

Ministerstvo zdravotníctva pokračuje v krokoch pre zlepšovanie slovenského zdravotníctva a kontroluje aj ich realizáciu v praxi.

Po Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská a predseda vlády SR Peter Pellegrini včera v Banskej Bystrici navštívili Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb a pozreli sa na pokroky v projekte prístavby Preventívno-ambulantného a diagnostického centra. Projekt pokračuje podľa plánu.

Aktuálne je hotová hrubá stavba Preventívno-ambulantného a diagnostického centra a práce pokračujú v súlade s harmonogramom.

„V súčasnosti sa vykonávajú zemné práce a príprava podkladov terénu pred hlavným vstupom do budovy. Vytvorené bolo aj parkovisko v zadnej časti areálu pre 28 vozidiel, to všetko sú dobré správy pre pacientov ako aj zamestnancov tohto zdravotníckeho zariadenia. Zdravotníctvo je oblasť, ktorú som si určil ako jednu z prioritných oblastí mojej vlády, preto som rád, že aj dnes vidíme konkrétne výsledky, ktoré prinesú pacientom lepšiu a kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť a lekárom, sestrám a iným zdravotníckym pracovníkom adekvátne podmienky na ich prácu,“

povedal predseda vlády SR Peter Pellegrini.

„Zlepšovanie zdravotnej starostlivosti a skvalitňovanie podmienok v zdravotníckych zariadeniach sú pre nás kľúčové. Účelom tohto projektu, teda výstavby Preventívno-ambulantného a diagnostického centra, je v prvom rade zlepšiť a skvalitniť úroveň poskytovania špecializovanej zdravotnej starostlivosti, najmä v oblasti ambulantných služieb a spoločných vyšetrovacích zložiek. Projekt vznikol ako reakcia na neustále stúpajúci počet pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami a nepostačujúcu kapacitu ambulantno-diagnostických priestorov,“

povedala ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská.

Podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií na Slovensku v minulom roku na akútny infarkt myokardu zomrelo 2521 ľudí. Počet pacientov s vysokým krvným tlakom vzrástol za posledných 10 rokov až o 62%. Okrem hypertenzie je najviac ľudí liečených na ischemické choroby srdca a poruchy srdcového rytmu.

„Cieľom projektu Preventívno-ambulantného a diagnostického centra je komplexne riešiť poskytovanie špecializovanej ambulantnej starostlivosti o pacientov s kardiovaskulárnymi chorobami, oblasť primárnej a sekundárnej prevencie kardiovaskulárnych ochorení a vyšetrovacie zobrazovacie metodiky v kardiológii, angiológii a kardiochirurgii,“

uzavrel Juraj Frajt, generálny riaditeľ SÚSCCH, a.s.

Do výstavby sa doteraz preinvestovali približne dva z plánovaných takmer deviatich miliónov eur. Projekt vytvára tiež výborné predpoklady pre ďalší rozvoj SÚSCCH, a.s., v budúcich rokoch.

TS Ministerstvo zdravotníctva SR, Zuzana Eliášová, foto ilustr. red.

Pozri tiež

Na Slovensku sú rodiny, ktoré žijú ako v zlom sne. Pomôcť môžete aj vy

Až 8000 rodín je na hranici chudoby a hrozí im strata strechy nad hlavou. Navyše, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *