Muž strieľal v Partizánskom pištoľou do vzduchu, dostal podmienku

Na podmienečný trest odňatia slobody odsúdil v pondelok (15.8.) sudca Okresného súdu v Partizánskom 29-ročného muža z toho istého mesta. Ten ešte v sobotu 13. augusta popoludní strieľal na Nábrežnej ulici v Partizánskom zo vzduchovej pištole, informovala dnes trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Partizánčan sa dopustil výtržnosti tak, že ako spolujazdec v Škode Superb vystrčil z okna auta ruku, v ktorej mal plynovú pištoľ (táto nepodlieha povoľovaciemu konaniu) a trikrát s ňou vystrelil hore do vzduchu. Po tomto z miesta odišiel,“ uviedla.

Doplnila, že u štyroch mužov, ktorí sa v tom čase nachádzali vonku, na voľnom priestranstve a blízko miesta, kde Partizánčan vystrelil, toto konanie vyvolalo vážne pohoršenie a obavu o ich bezpečnosť.

Mužovi, ktorého obvinili z prečinu výtržníctva, obmedzili policajti osobnú slobodu a umiestnili ho do cely. Zároveň doručili spisový materiál na prokuratúru s návrhom na podanie obžaloby. Obvineného odsúdil sudca 15. augusta v takzvanom superrýchlom konaní.

„Sudca vydal trestný rozkaz, ktorým obvinenému uložil trest odňatia slobody vo výmere česť mesiacov s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu 16 mesiacov. Obvinenému sudca uložil aj trest prepadnutia vecí – plynovej pištole v plastovom čiernom puzdre s jedným zásobníkom a jedným nábojom,“ dodal hovorca súdov v Trenčianskom kraji Roman Tarabus.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Strelci zažili najúspešnejší svetový šampionát, získali 5 medailí

Slovenskí reprezentanti v športovej streľbe získali celkovo päť medailí na 52. majstrovstvách sveta v Čchangwone …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *