NA 50 VIAC AKO 100!

V obci smie vodič jazdiť rýchlosťou 50 km – h-1. Dopravní policajti namerali vodiča, ktorý prechádzal raz takou rýchlosťou!

Po Rožňavskej ulici viedol vozidlo rýchlosťou 104 km – h-1 , čím vodič prekročil najvyššiu dovolenú rýchlosť v obci o 54 km/h. Rýchlosť vodiča policajti namerali v rámci objektívnej zodpovednosti. Rozhodnutie o uložení pokuty za spáchaný správny delikt zašlú policajti držiteľovi vozidla poštou.

Keďže aj napriek opakovaným výzvam polície vodičom, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky a dodržiavali najvyššiu dovolenú rýchlosť, zaznamenávajú dopravní policajti pravidelne prekročenia rýchlostí, pripomeňme si preto základné ustanovenia zákona o cestnej premávke k rýchlosti jazdy:

  • vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať
  • vodič smie jazdiť len primeranou rýchlosťou, aby bol schopný zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú má rozhľad
  • v obci sa smie jazdiť rýchlosťou najviac 50 km – h-1, a ak ide po diaľnici v obci najviac 90 km – h-1
  • vodič nesmie prekročiť najvyššiu dovolenú rýchlosť jazdy vozidiel určenú dopravnou značkou alebo dopravným zariadením.

V záujme predchádzania vzniku dopravných nehôd vyzývame vodičov k dodržiavaniu dopravných predpisov a disciplíne za volantom. Dopravní policajti budú naďalej pokračovať v opatreniach, ktorých cieľom bude pozitívne ovplyvniť dopravno-bezpečnostnú situáciu v Bratislavskom kraji. Motiváciou zodpovedného správania sa vodičov za volantom však nemá byť hrozba udelenia pokuty, ale to, aby sa do cieľa svojej cesty dostali bezpečne.

Zdroj a ilustr. foto: fb Polícia Slovenskej republiky

Pozri tiež

Prvý deň skríningového testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19 v Banskej Bystrici

V Banskej Bystrici sa začal prvý deň skríningového testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19. Do piatkového večera …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *