Na benefičný koncert Opri sa o mňa priniesli interpreti „Pekný deň“  

V nedeľu, 6. septembra usporiadalo Občianske združenie Milan Štefánik deviaty ročník benefičného koncertu Opri sa o mňa pre deti so zdravotným postihnutím. Priestory historickej budovy PKO Čierny Orol v Prešove sa zaplnili deťmi i dospelými, pripravený bol bohatý program, sprievodné aktivity a zaujímavý hostia. Informoval o tom Milan Štefánik. 

Pekným podujatím sprevádzala Katka Brychtová, na latino rytmy sa prítomní rozhýbali pri Zumbe s Jankou z Vranova.

„Sme radi, že sme tu mohli byť, že sme ich potešili, že sme sa zapotili so Zumbou. Dúfame, že o rok tu budeme znova,“

spomenula Janka, ktorá pozvanie na podujatie prijala už niekoľkokrát po sebe.

Na pódiu sa predstavila skupina Tásler Pufo band z Prešova, šou priniesla aj skupina Maduar. Tá si na deti urobila čas napriek tomu, že mala čerstvo za sebou veľký koncert s hosťami:

„Sme radi, že sme mohli prísť. Keď človek príde na takúto akciu, tak si tak pripomenie, že najdôležitejšie je zdravie.“

Pozvanie na podujatie pre „inak obdarené deti“ prijali bratia Ladislav a Juraj Matyinkovci. Na parkete svojim dancefloorom rozprúdili pravý tanečný disco ošiaľ. Spev dopĺňali nápaditými choreografiami, ktorým neodolali ani dobrovoľníci a pripojili sa tancom vo vstupnej hale. A čo hovoria bratia Matyinkovci na transparenty?

„Je to taká milá nostalgická spomienka, premostenie do roku 1994, kedy sme dostávali do fanklubu práve takéto nápisy. A zároveň je to hodnotnejšie. Je v tom vložené také to srdce. O to väčšiu hodnotu to pre nás má.“

Chlapci z Maduaru vybrali a ocenili transparenty a mávadlá, darčeky dostali všetci, ktorí sa snažili.

Ku slovu vyzvala moderátorka Katka aj samotné deti, tie pri jej boku zarecitovali i zaspievali. Podujatie malo rokové finále v podaní skupiny Gladiátor.

 „My máme strašne radi tie koncerty. Celkom iná energia ide z toho. Mám z toho úplne iný, taký lepší pocit. Ja si myslím, že lepšiu nedeľu sme ani stráviť nemohli,“

 povedal Miko Hladký.

Podujatie sprevádzali samozrejme aj hygienické opatrenia, všetci ich počas celej nedele dodržiavali a ani rúška nezabránili skvelej atmosfére a dobrej nálade, čo potvrdili aj členovia skupiny Gladiátor:

„Všetci fungovali dobre. I napriek tým rúškam si skákali, spievali. Takže sme o nič neprišli. Ani detičky, ani my. Všetko dobre dopadlo. Atmosféra bola skvelá.“

lm, Júlia Platková, Foto: Milan Maršalka, Peter Ivan

Pozri tiež

Prvý deň skríningového testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19 v Banskej Bystrici

V Banskej Bystrici sa začal prvý deň skríningového testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19. Do piatkového večera …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *