Na Bojnickom zámku ožije príbeh čiernej pani

Na Bojnickom zámku ožije tajomný príbeh čiernej pani, ktorá pre reči neprajníkov musela skočiť so svojím dieťaťom z jeho najvyššej veže. Osud jednej zo zámockých paní ponúkne pôvodný bojnický muzikál V tieni veže, ktorý si návštevníci budú môcť pozrieť v rámci podujatia Supernoc na zámku od 6. do 9. augusta 2015.

„V Bojniciach žil hradný pán spolu so svojou vernou a oddanou manželkou. Mala povahu sťa anjel, pomoc u nej našiel každý. Jedného dňa však pána povolali do boja proti Turkom a ten zanechal svoju mladú ženu v rukách svojich príbuzných, ktorí jej závideli. Po návrate z bojov čakala hradného pána žena s dieťatkom v náručí. Príbuzní, ktorých závisť časom prerástla do nenávisti, mu však nahovorili, že ho mladá pani hradu podvádzala. Zloprajná rodina a falošní svedkovia prinútili grófa k neobvyklému rozhodnutiu – zámocká pani je povinná skočiť aj spolu s dieťaťom, ktoré sa narodilo po pánovom odchode zo zámku na vojnu, z Huňadyho veže do kamennej priekopy. V prípade jej neviny sa jej nič nestane, Pán Boh ju zachráni, ak však zhrešila, skončí svoj život na dne priekopy,“ načrtla osud čiernej pani kultúrno-propagačná manažérka Slovenského národného múzea (SNM) – Múzea Bojnice Petra Gordíková.

Pôvodný bojnický muzikál pochádza z pera Vojtecha Bartka a premiéru na divadelných doskách mal v roku 2004. Návštevníci si ho budú môcť pozrieť v jednej z veží Bojnického zámku od 18.00 do 22.00 h.

tasr

Pozri tiež

Bojnický zámok bude počas novembra a decembra otvorený dlhšie

Bojnický zámok bude pre návštevníkov otvorený o hodinu dlhšie. Slovenské národné múzeum (SNM)- Múzeum Bojnice tak …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *