Na hospitalizáciu či operáciu s testom

Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D. Roosevelta bude pred príjmom na plánovanú hospitalizáciu či operáciu požadovať od pacientov PCR test na COVID-19. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje. 

„Veľmi nám záleží na bezpečnosti našich pacientov a nášho personálu. Preto budeme, vzhľadom na zhoršujúca sa epidemiologickú situáciu, od našich pacientov pri príjme na plánovanú hospitalizáciu alebo operáciu požadovať negatívny výsledok PCR testu na Covid – 19,“ informovala hovorkyňa s tým, že toto opatrenie platí od 9. novembra.

 Na PCR test sa dá objednať na stránke www.korona.gov.sk.  – kliknite na možnosť „Požiadať o vyšetrenie“ a následne „Mám záujem o vyšetrenie“. Vyplníte formulár požadovanými údajmi a v časti „Vyberte do akej skupiny patríte“zvoľte – „Idem na predoperačné vyšetrenie“

Negatívny výsledok nie starší ako 72 hodín

Výsledok testu Vám príde v SMS. Nemocnica akceptuje výsledok testu, ktorý nie je starší ako 72 hodín. Výsledok má pacient predložiť pri príjme v tlačenej forme.

Výsledok testu aj z celoplošného testovania

Ako ďalej informovala hovorkyňa, od 1. novembra do 8. novembra akceptuje nemocnica aj negatívny výsledok z celoplošného testovania.

„Aby sme zabezpečili plynulosť poskytovania zdravotnej starostlivosti u pacientov, ktorí majú byť prijatí na plánovanú hospitalizáciu/operáciu v termíne  od 1.11. do 8.11.2020, budeme akceptovať negatívny výsledok antigénového testu z celoplošného testovania v SR,“ ozrejmila hovorkyňa a dodala, že pacientom pri akútnom príjme, bude urobený antigénový test.

zdroj a foto: FNsP FDR

Pozri tiež

Začína sa historicky najrozsiahlejšia rekonštrukcia zimného štadióna

Dnešný podpis zmluvy medzi mestskou obchodnou spoločnosťou MBB a. s. a vysúťaženým zhotoviteľom stavebných prác, spoločnosťou INGSTEEL, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *