Na letisku v Očovej sa predvedú najrýchlejší parašutisti

Tretí ročník športového podujatia, na ktorom svoje schopnosti predvedú najrýchlejší parašutisti Slovenska i blízkych krajín v adrenalínovej disciplíne pilotovanie vysokorýchlostných padákov, sa uskutoční 4. augusta na letisku v Očovej.

Ako za organizátorov Majstrovstiev Slovenska v pilotovaní padákov informovala Linda Luptáková, táto disciplína je jednou z najatraktívnejších parašutistických, v ktorej športovci dosahujú miestami rýchlosť pristátia až 150 kilometrov za hodinu.

„Súťažiť sa bude v dvoch poddisciplínach – rýchlosť, vzdialenosť a exhibične sa športovci predvedú aj v presnosti,“

priblížila Luptáková.

Minulý ročník navštívilo podujatie viac než 1800 divákov. Okrem súťažných zoskokov na sobotňajších návštevníkov čaká program vo vzduchu i na zemi, ako napríklad unikátna akrobacia na padákoch, vystúpenie Očovských bačov, letecká akrobatická show motorových a bezmotorových lietadiel, ukážky zoskokov reprezentantov Slovenska na presnosť pristátia či akrobacia na motorovom paraglajde.

Sprievodný program počas celého dňa ponúkne vyhliadkové lety a vo večerných hodinách na upnutom balóne. Vstup je zdarma.

Zdroj: tasr, ilustračné foto: Priekopník

Pozri tiež

Majstrovstvá Slovenska v pilotovaní padákov boli v znamení ukážok rôznorodosti a krás parašutistického športu

Pútava parašutistická disciplína Canopy piloting (pilotovanie padákov) si aj tento rok získala záujem širokej verejnosti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *