Na Slovensku bude seminár NOV a zasadnutie EOV pred OH 2020

Slovensko bude v máji 2020 hostiť seminár generálnych sekretárov a šéfov misií európskych národných olympijských výborov na OH v Tokiu a zasadnutie exekutívy Európskych olympijských výborov (EOV).

Rozhodlo sa o tom na minulotýždňovom zasadnutí exekutívy EOV v Štokholme. Informovala o tom oficiálna stránka Slovenského olympijského výboru olympic.sk.

Seminár v olympijskom tréningovom centre X-Bionic Sphere v Šamoríne bude len dva mesiace pred OH v Tokiu.

„Keďže sa uskutoční krátko pred olympijskými hrami, pôjde o najvýznamnejší seminár za celé štvorročné obdobie olympijského cyklu. Zúčastnia sa na ňom zástupcovia všetkých 50 národných olympijských výborov Európy, ale aj množstvo významných predstaviteľov olympijského hnutia z iných kontinentov. Nielen usporiadatelia OH 2020 v Tokiu, ale aj ZOH 2022 v Pekingu, OH 2024 v Paríži, ZOH 2026, o ktorých dejisku sa rozhodne na budúci rok a OH 2028 v Los Angeles, budú v Šamoríne prezentovať prípravy jednotlivých podujatí,“

uviedol pre olympic.sk slovenský člen exekutívy EOV a generálny sekretár Slovenského olympijského výboru (SOV) Jozef Liba.

Takýto seminár sa na Slovensku uskutočnil po prvý raz už v roku 1998. V Bratislave vtedy rokovalo 144 delegátov, zastupujúcich Medzinárodný olympijský výbor, EOV, organizátorov najbližších OH aj ZOH, i predstaviteľov 46 misií európskych národných olympijských výborov. Z rokovania vyšiel významný apel na zachovanie vodného slalomu v programe OH 2000 v Sydney. Vzhľadom na finančnú náročnosť výstavby vodnoslalomárskeho areálu v Penrithe vtedy najúspešnejšiemu slovenskému olympijskému odvetvia hrozilo vyradenie z olympijského programu. Vďaka veľkému diplomatickému úsiliu, v ktorom hral SOV významnú úlohu, sa túto hrozbu podarilo odvrátiť.

Zdroj a  foto : tasr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *