Na Slovensku sa stále dejú aj dobré skutky

Slovensko sa aj tento rok zmení na krajinu dobrých skutkov. Od 16. septembra štartuje Týždeň dobrovoľníctva, do ktorého sa môže zapojiť naozaj každý. Dobro kampaň potrvá až do 22. septembra a pestrých dobrovoľníckych aktívt je pripravených veľa.

Týždeň dobrovoľníctva je tradičnou dobrovoľníckou kampaňou, ktorá má za cieľ poukázať na dôležitosť a význam dobrovoľníctva vo všetkých oblastiach spoločenského života. Počas tejto kampane je možné vybrať si z množstva dobrovoľníckych aktivít, v rámci ktorých budú môcť jednotlivci alebo skupiny (kamaráti, firmy, školy) nezištne pomôcť organizáciám v jednotlivých krajoch Slovenska.

V Banskobystrickom kraji kampaň koordinuje už po siedmy krát Centrum dobrovoľníctva. Viac než 50 organizácií si pripravilo v rôznych mestách cez 56 dobrovoľníckych aktivít alebo sprievodných podujatí ako napr. dni otvorených dverí.

“Počas Týždňa tak môžete pomôcť rôznym domovom sociálnych služieb s úpravou okolia, prispieť na polievku pomoci, vyškoliť sa ako dobrovoľník či dobrovoľníčka v Centre architekta Ladislava Hudeca, ušiť závesy v komunitných centrách v Banskej Bystrici či Dražiciach alebo veľa iného. Program je naozaj pestrý a stačí si z neho vybrať.”

– upresňuje Lucia Rossová, koordinátorka kampane pre BBSK.

K zverejneným dobrovoľníckym aktivitám sa dostanete tiež cez stránku www.tyzdendobrovolnictva.sk. Týždeň dobrovoľníctva je určený pre všetkých, ktorí by radi venovali svoj čas pomoci iným. Dobrovoľníci majú príležitosť nielen vyskúšať niečo nové, zoznámiť sa s novými ľuďmi ale sú aj svedectvom toho, že dobré skutky sa naozaj dejú a dokážu nezištne pomáhať tým, ktorí to naozaj potrebujú.

Tento rok sa podujatie koná po záštitou predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Jána Luntera a primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska.

V minulom roku sa do Týždňa dobrovoľníctva na celom Slovensku zapojilo 6129 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktorí spolu venovali 14 182,5 dobrovoľníckych hodín bez nároku na odmenu.

Týždeň dobrovoľníctva 2019 realizujeme s podporou MŠVVaŠ v SR, Iuventa- Slovenský inštitút mládeže a Triad Advertising  a pod záštitou predsedu VÚC Banskobystrického kraja Ing. Jána Luntera a primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska.

TS Centrum dobrovoľníctva, n.o., Lucia Rossová, foto: ek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *