Foto: Na Žiackej chodeckej lige stúpa úroveň výkonov, počet účastníkov aj záujem médií

3. kolo X. ročníka Žiackej chodeckej ligy sa odohralo v krytej hale Športového gymnázia v Banskej Bystrici opäť s rekordnou účasťou pretekajúcich žiakov základných škôl z Banskej Bystrice, Bacúcha a Žiaru nad Hronom.

Okrem kvantity boli na podujatí k zhliadnutiu aj veľmi kvalitné výkony v podaní majstrov Slovenska a medailistov z národného šampionátu Anežky Krestiankovej, Tomáša Horného, Patrika Nemčoka, Filipa Krestianka, Antónie Pribulovej, Lucie Ruskovej a Michala Dudu, ktorých v úvode podujatia vyspovedala RTVS a TV Hronka.

Zahanbiť sa však nenechali ani prípravkári Kristína Zámečníková, Šimon Bátovský, Lukáš Rosenbaum a Samuel Libiak ktorých pravidelné medailové pozície v Žiackej chodeckej lige a veľmi kvalitné výkony v kategórii prípravky nasvedčujú tomu, že o pár rokov naši čerství medailisti z národného šampionátu v nich budú mať svojich nasledovníkov.

Stupne víťazov na Žiackej chodeckej lige si obľúbili aj Jakub Bátovský, Richard Pastorek, Barbora Brnáková, Bibiana Jančová a Aneta Mikolajová v kategórii ročníkov 2004 – 2006, ktorí sa radia medzi ďalších kandidátov na medailové umiestnenia významných podujatí.

Medzi mladé nádeje slovenskej chôdze aj tentokrát zavítal olympijský víťaz Matej Tóth, ktorý okrem podpisových kartičiek pre všetky deti venoval aj svoje povestné tričko so zlatou medailou práve súčasnej majsterke Slovenska starších žiačok a víťazke 3. kola Žiackej chodeckej ligy v kategórii 2001 – 2003, Anežke Krestiankovej.

Cenu za najlepší výkon kola si odniesol Šimon Bátovský, ktorý zvíťazil v kategórii prípravkárov spôsobom „štart – cieľ“.

lk, foto: Priekopník

 

Pozri tiež

Vo štvrtkovom Finále pod Pamätníkom SNP vyvrcholí XII. ročník Žiackej chodeckej ligy

Finále XII. ročníka Žiackej chodeckej ligy v školskom roku 2018/2019 uzatvorí plejádu 5-kolovej súťaže v atletickej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *