Na Zlatom Potoku mali dôvod otvorenie školského roku naozaj osláviť. Prváčikov vítali v novej telocvični

Po letných prázdninách je práve dnešok dňom, kedy sa deti vracajú do svojich škôl. A niekedy v nich nájdu veľké zmeny. V Základnej škole M. Rázusa obnovili palubovku hneď v dvoch tamojších telocvičniach, prváčikov práve v ich priestore vítal riaditeľ školy spoločne s primátorkou mesta.

„Dala som si záväzok, že každý rok pôjdem odprevadiť prváčikov na ich ceste školskými lavicami. Dozvedela som sa, že najviac detičiek nastúpi do školy práve na Zlatom Potoku, preto som tu. No mám aj ďalší dôvod. Ako mesto sme zainvestovali do výmeny palubovky 25 tisíc eur, tak som sa prišla pozrieť, či bola robota odvedená dobre,“ usmiala sa primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová.

Zvolenské základné školy by malo v školskom roku 2016/2017 navštevovať viac ako 4 a pol tisíc žiakov. Len samotnú „zlatopotockú“ školu bude navštevovať približne 650 žiakov, z toho 94 prváčikov.

„Oficiálne čísla budú známe až k 15. septembru, až vtedy budeme vedieť, či sme tento rok skutočne najväčšou základnou školou vo Zvolene,“ povedal riaditeľ školy Ondrej Kanka.

Zaujímavosťou je, že otvorenie školského roku na Zlatom Potoku po prvý krát prebehlo vo vnútri budovy. Ako v škole pamätajú, otvorenie prebiehalo vždy na školskom dvore. Dnes však plány prekazilo počasie.

“Už o štvrtej ráno som bol hore a pozeral na oblohu. Nechcel som, aby deťom dnešnú slávnosť prekazilo počasie, no stalo sa. A tak sme improvizovali, školský rok sme otvorili cez rozhlas, prváčikov sme privítali vo vynovenej telocvični. Napokon sa všetkým rátalo,“ dodal s úsmevom riaditeľ školy.

 

TS a foto: Martin Svatuška

Pozri tiež

Na Zlatom Potoku „ožil“ park

Keď na jar tohto roku v súťaži „Krajšie priestory“ uspel aj projekt Živý park, dobrovoľníci …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *