Nadácia Ekopolis vyhlásila 16. ročník ankety Strom roka

Nadácia Ekopolis vyhlásila v poradí 16. ročník ankety Strom roka, ktorej cieľom je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie. Do konca apríla 2018 môžu jednotlivci, mestá, školy či organizácie prihlasovať stromy, ktoré sú ich srdcu blízke. TASR o tom informovala Eva Ščepková z Nadácie Ekopolis.

Z prihlásených stromov vyberie odborná komisia 12 finalistov. Verejné hlasovanie o víťaza ankety sa začne na festivale Pohoda v Trenčíne a bude trvať do konca septembra 2018.

„Aj Nadácia Ekopolis ide so súčasnými trendami a preto sme sa rozhodli vytvoriť v rámci zahájenia hlasovania aj Instagram súťaž, ktorá bude prebiehať počas festivalu Pohoda,“

uviedol programový manažér Nadácie Ekopolis Milan Hronec. Fotografie a príbehy stromov – finalistov budú uverejnené na webovej stránke Nadácie Ekopolis. Hlasovať bude možné formou hlasovacieho lístka, sms, na webovej stránke, ale aj na sociálnej sieti Facebook.
V októbri bude súťaž vyhodnotená, strom s najvyšším počtom hlasov získa titul Strom roka 2018 a postúpi do celoeurópskeho finále, teda do ankety Európsky strom roka. Víťazný strom dostane súčasne odmenu v podobe dendrologického posudku a finančný príspevok na ošetrenie.

„Ošetrovania budú prebiehať za účasti verejnosti, žiakov a študentov škôl, čím prispejeme k osvete o ochrane stromov. Novinkou tohto ročníka je aj zorganizovanie odborného semináru spojeného s ukážkou odborného ošetrenia pre zástupcov samosprávy, úradníkov v troch mestách,“

uzavrel Hronec.

tasr, foto: ek

Pozri tiež

Foto: Finále Žiackej chodeckej ligy v meste pod Urpínom opäť úspešne

V Banskej Bystrici sa vo štvrtok 23. mája 2019 uskutočnilo piate kolo a zároveň aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *