Najkrajšie námestie opäť dýcha letom, pridajte sa a dotvorte jeho atmosféru

Gastro má za sebou najťažší rok v histórii. Zákaz vychádzania, povinný home office a viac ako 200 dní zatvorené interiéry položili na kolená viaceré gastro prevádzky, a tie bystrické neboli výnimkou. Teraz však môžeme spoločne vrátiť atmosféru najkrajšiemu námestiu na Slovensku. 

229 dní. Presne tak dlho trvalo, kým mohli banskobystrické gastro prevádzky opäť naplno otvoriť svoje priestory pre zákazníkov. Celá táto skúška však trvala omnoho dlhšie a nejeden banskobystrický podnik zažil neľahké časy spojené so zvýšenými dlhmi, stratou personálu či dokonca ukončením prevádzky.

“Minulý rok bol pre gastro naozaj ťažký. Nebolo to len o zatvorených interiéroch, ale aj o obrovskej neistote, ktorá prichádzala s rastúcimi neplánovanými nákladmi a neustále sa meniacimi nariadeniami. Ak týždne plánujete riešenie, ktoré už na druhý deň neplatí, máte minimálnu motiváciu ísť ďalej,”

hovorí Martin Repaský, predseda Cechu hostinských.

Teraz sa však pandemická situácia po dlhom čase dostáva opäť pod kontrolu, a tak gastro segmentu svitá nová nádej. Okrem toho je situácii konečne naklonené aj počasie, a tak máme ideálny čas využiť teplé slnečné dni a naplno si ich vychutnať s priateľmi a rodinou na niektorej z terás na námestí. Cech hostinských v spolupráci s produkčnou spoločnosťou Doubles preto pripravili aj krátke video, v ktorom pozývajú všetkých obyvateľov mesta na pravý “la dolce vita” zážitok na Námestí SNP.

“Banskobystrické námestie všetci poznáme ako najkrajšie námestie na Slovensku. Uplynulý rok nám však ukázal, že krásnym ho robia práve terasy plné ľudí a atmosféra, ktorú si tu spoločne dokážeme vytvoriť. Gastro je hlavne o ľuďoch, preto budeme radi, ak vás na terasách na námestí opäť uvidíme,”

dodáva Repaský.

“Som nesmierne rád, že vzniklo video, ktoré je oslavou a zároveň pozvánkou pre užívanie si voľných chvíľ na terasách Banskej Bystrice. Koniec koncov, mnohí stále zvažujeme ako bezpečne prežiť letnú dovolenku, tak prečo si ju neužiť práve v srdci Slovenska?”

dopĺňa Matúš Molitoris, člen komisie cestovného ruchu, ktorý poukazuje na skvelú spoluprácu Cechu hostinských a mesta Banská Bystrica v čase pandémie, no zároveň upozorňuje aj na potrebu systematickej pomoci gastro prevádzkam nielen zo strany štátu, ale aj samospráv.

Letná sezóna na najkrajšom námestí už oficiálne odštartovala, preto neváhajte a určite príďte ochutnať pravú atmosféru Banskej Bystrice. Nezabúdajte však, že počas návštevy terás treba pamätať na stále platné opatrenia. Aktuálne sa situácia síce zlepšuje, no vyhnúť sa jesennej covid vlne bude pre gastro naozaj kľúčové.

Link na video: https://www.facebook.com/watch

zdroj: TS Cech hostinských, ilustračné foto mp

Pozri tiež

TATRANSKÉ SÚSTREDENIE ADEPTOV ŠTARTU NA EYOF 2022

„V nedeľu 17. októbra sa zišla na Štrbskom Plese v hoteli Toliar tridsiatka nádejných atlétov ročníkov 2006 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *