Najlepším starším žiakom z pomedzi banskobystrických plavcov na majstrovstvách Slovenska bol Šimon Paulíny zo Športového klubu UMB TRIAN

Za účasti 244 plavcov a plavkýň zo 46 plaveckých oddielov a klubov sa počas víkendu uskutočnili v Dolnom Kubíne majstrovstvá Slovenska v plávaní v krátkom bazéne starších žiakov.Banskobystrické plávanie na nich zastupovali plavecké nádeje zo Športového klubu UMB-TRIAN,Plaveckého oddielu UMB,Plaveckého kempu a Športového klubu Dukla.Banskobystrickí plavci,starší žiaci na medaily nedosiahli:V najlepšom svetle sa na podujatí predstavil reprezentant Športového klubu UMB-TRIAN Šimon Paulíny,ktorý si vybojoval štyri umiestnenia medzi osmičkou najlepších slovenských plavcov  vo svojej vekovej kategórii.

Umiestnenie banskobystrických plavcov-starších žiakov v TOP-8 na Slovensku

5.miesto Šimon Paulíny ŠK UMB-TRIAN 400m voľný spôsob 4:32,02-nový osobný rekord/ NOR/

6.miesto Šimon Paulíny ŠK UMB-TRIAN 100m voľný spôsob 57,28

7.miesto Šimon Paulíny ŠK UMB-TRIAN 50m voľný spôsob 26,22

8.miesto Šimon Paulíny ŠK UMB-TRIAN 200m polohové preteky 2:28,18 -/NOR/

Na deviatom mieste sa umiestnili   Maximilián Medvecký zo Športového klubu Dukla na 200m polohové preteky ,Jakub Ivan Dolinský z Plaveckého kempu na 200m prsia ,Hugo Marko Brhlík z ŠK UMB TRIAN na 200m prsia a Tomáš Tišliar z Plaveckého oddielu UMB  na 100m znak.

Ďalšie najlepšie umiestnenie banskobystrických plavcov zo Športového klubu UMB TRIAN Timotej Tavačiak obsadil 20 miesto na 200m znak a z Plaveckého oddielu UMB bola Nina Znášiková štrnásta na 100m znak,Branislav Vavrica šestnásty na 200m znak, Lenka Kováčiková dvadsiata na 200m prsia a Matúš Mesároš obsadil dvakrát dvadsiate prvé miesto na 200m znak a 200m prsia. Počas najbližšieho víkendu v dňoch 6.-8.12 pokračujú Majstrovstvá  Slovenska v plávaní v krátkom bazéne mladších žiakov v Spišskej Novej Vsi a zároveň s nimi v dňoch 4.-8.12  i Majstrovstvá Európy v krátkom bazéne v Glasgowe.

Jozef Ivan, foto: ilustračné mp