Najväčšie stretnutie parkouristov s viacerými prekvapeniami

Milujú pohyb, radi prekonávajú prekážky, ale aj vlastné limity. Banská Bystrica už onedlho ožije parkourom. Lákadlami hosť z Francúzska aj akcia priamo v centre mesta.

Kedy si budeme môcť parkour vyskúšať na vlastnej koži?

Do mesta pod Urpínom sa od 14. do 17. júla 2016 už po šiestykrát chystajú nadšenci umenia pohybu z celého Slovenska i Českej republiky. Na najväčšom medzinárodnom stretnutí parkouristov na Slovensku nebude chýbať ani špeciálny hosť priamo z kolísky tejto nesúťažnej disciplíny.

“Podujatie Parkour Meeting Banská Bystrica tento rok príde aj s viacerými novinkami. Asi najväčším lákadlom je hosť, Yoann „Zephyr“ Leroux z Francúzska, ktorý patrí k svetovej špičke. Širokej verejnosti sa prednedávnom predstavil napríklad aj v promo videu k známej počítačovej hre Asasssin’s Creed Syndicate,“

povedal na úvod Dávid Lupták, jeden z organizátorov podujatia, ktoré oficiálne otvoria už vo štvrtok 14. júla o 18:00.

Ukrátení však nebudeme ani o tradičné workshopy, pričom niektoré budú opäť voľne prístupné aj pre verejnosť.

„V piatok 15. júla a v sobotu 16. júla budú v Parku pod Pamätníkom SNP prebiehať spoločné rozcvičky. V poobedných hodinách sa bude pokračovať workshopmi na Zimnom štadióne, v hale B. Tie pre verejnosť, kde si môžu záujemcovia vyskúšať základy parkouru, sa konajú o 14:00 a 18:00,“

ozrejmil Lupták so slovami, že na zimáku sa budú premietať aj parkourové videá a na parkouristov čakajú viaceré úlohy – výzvy za odmeny.

Noviniek šiesteho ročníka je však hneď niekoľko.

„Pre Bystričanov pripravujeme počas konania Meetingu špeciálne „akčné“ prekvapenie priamo v centre mesta. Viac však ešte zatiaľ prezrádzať nechceme,“

povedal organizátor, ktorý však poodhalil, že bude súvisieť s natáčaním nového videoklipu k parkourovej skladbe mladého slovenského rapera, ktorú vydá už onedlho.

Pokiaľ niekoho parkour láka natoľko, že by chcel prísť na akciu ako účastník a využívať všetky výhody s tým súvisiace, stále je čas!

Registrovať sa môžete online, všetky potrebné informácie sú na oficiálnej stránke podujatia (http://parkourmeetingbb.mozello.sk/registracia/). Čas je ešte do nedele 5. júna do 20:00 hod.

VIDEO so Zephyrom: https://www.youtube.com/watch?v=HFRscoOkkb8

TS organizátorov, FOTO z minulého ročníka – autor: Dodiak Lukáč

Pozri tiež

Parkouristi ukázali pod Urpínom viac než pohyb. Deťom z detských domovov vyčarili úsmevy

Mnohí si možno myslia, že parkour je iba o veľkých skokoch. To, že v sebe …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *